Ledecká nejede. Lyžařky přišly v Lake Louise kvůli počasí o trénink na sjezd SP

Sport ČTK Sport, ČTK
1. 12. 2021 16:13
Lyžařky včetně Ester Ledecké přišly v kanadském Lake Louise o dnešní druhý trénink na dva sjezdy Světového poháru. Trénink byl zrušen kvůli aktuálnímu počasí a nepříznivé předpovědi.
V úterý se Ester Ledecká takto postavila v Lake Louise na start tréninku na sjezd, dnes se ho nedočká
V úterý se Ester Ledecká takto postavila v Lake Louise na start tréninku na sjezd, dnes se ho nedočká | Foto: Reuters

Rychlostní specialistky zvládly odjet v úterý úvodní trénink, v němž byla nejrychlejší italská hvězda Sofia Goggiaová. Ledecká, jež před dvěma lety jeden ze sjezdů v Lake Louise vyhrála, zaznamenala čtrnáctý čas s odstupem 1,65 sekundy.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 hodinami

Vesmírný teleskop Jamese Webba dnes dosáhl své konečné pozice zhruba 1,5 milionů kilometrů od Země

Na twitteru to napsal americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA). Dosud největší a nejvýkonnější zařízení svého druhu do kosmu vynesla raketa na konci loňského prosince, fungovat začne asi za čtyři měsíce.

Teleskop se na svou pozici dostal pomocí trysek při operaci, která trvala zhruba pět minut. Inženýři ze zemského střediska v americkém Baltimoru je aktivovali ve 20:00 SEČ, napsala agentura AFP.

Sedmitunové zařízení bude pozorovat vesmír z takzvaného druhého Lagrangeova bodu (L2), kde se vyvažují gravitační síly Země a Slunce. Díky tomu může teleskop udržovat stabilní pozici a zároveň je dostatečně daleko od Slunce na to, aby dokázal zachytit velice slabé infračervené záření, které dorazí na jeho zrcadla z prvních hvězd a galaxií, jež vznikaly před 13,5 miliardami let.

První pozorování se od zařízení, které je nyní od Země zhruba čtyřikrát dál než Měsíc, očekávají letos v červnu. Předcházet jim bude nastavení zrcadel a ochlazení detektorů infračerveného záření.

Další zprávy