Ledecká byla šestá i v druhém tréninku na sjezd v Cortině

21. 1. 2022 14:14
Lyžařka Ester Ledecká obsadila šesté místo i v dnešním druhém tréninku na sobotní sjezd Světového poháru v Cortině d'Ampezzo. Stejně jako ve čtvrtek byla v italském středisku nejrychlejší domácí Sofia Goggiaová, za kterou česká závodnice tentokrát zaostala o 73 setin sekundy.

Sjezdařky dnes na olympijské sjezdovce Tofane oproti úvodnímu tréninku zhruba o sekundu zrychlily. Sjezdařská královna Goggiaová trať zvládla za 1:36,72 minuty, druhá byla tentokrát Ragnhild Mowinckelová z Norska, která za nejrychlejší Italkou zaostala o 41 setin.

Trénink po pádu nedokončila Breezy Johnsonová a sobotní sjezd nepojede. Americká naděje pro olympijské hry v Pekingu přijde o další závod poté, co si v tréninku poranila koleno a vynechala sjezd a super-G v Zauchensee. "Mohla sama sjet dolů, víc budeme vědět po vyšetření," uvedlo vedení americké reprezentace.

Závod ve sjezdu je v Cortině na programu v sobotu. V neděli mají lyžařky na programu superobří slalom.