Ledecká a spol. mají smůlu, na MS v Cortině jim zrušili už druhý závod

Aktualizováno 9. 2. 2021 18:37
Dnešní superobří slalom žen, kterým mělo s denním zpožděním začít mistrovství světa ve sjezdovém lyžování v Cortině d'Ampezzo, byl kvůli mlze zrušen. Na startu měla být i olympijská vítězka Ester Ledecká. Pořadatelé super-G přeložili na čtvrteční dopoledne, ve středu bude v Itálii kvůli špatné předpovědi počasí volný den.
Mlha před startem super-G žen na MS 2021 v Cortině
Mlha před startem super-G žen na MS 2021 v Cortině | Foto: Reuters

Šampionát měl začít už v pondělí, ale kvůli přívalu nového sněhu byla kombinace žen přesunuta na příští pondělí, kdy měl být původně volný den. Změn kvůli nepřízni počasí doznal i dnešní program, ve kterém byly dva superobří slalomy, ale protože by pořadatelé nestihli připravit sjezdovky, byl závod mužů už předem přesunut na čtvrtek.

Ani závod žen se nakonec nekonal, protože chvíli před plánovaným začátkem ve 13 hodin horní část trati zahalila mlha. Mezinárodní lyžařská federace nejprve rozhodla o zkrácení trati a startu z nižší pozice, když se ale ani po zhruba hodinu a půl dlouhé přestávce viditelnost nezlepšila, byl závod zrušen.

"Je to škoda, my byli připraveni na závod. Ester byla u oběda v pohodě. Smála se, říkali jsme si fórky. Ale samozřejmě byla trochu zklamaná, že se nejelo," řekl médiím trenér Tomáš Bank. Poukázal na fakt, že byl závod posunut z původního času 10:30, kdy bylo počasí bez problémů, na 13:00. "Asi jim to přišlo atraktivnější než v deset třicet. Bylo to špatné rozhodnutí, ale po bitvě je každý generál," uvedl.

Podle nového rozpisu pojedou ženy super-G ve čtvrtek od 10:45, muži přijdou se stejnou disciplínou na řadu ve 13:00. Pátek bude vyhrazen tréninkům sjezdů, ženy pak pojedou o medaile v sobotu a muži v neděli. V pondělí budou následovat kombinační závody obou kategorií.