Aktualizováno 3. 1. 2021 19:03
Česká lyžařka Martina Dubovská bodovala i ve čtvrtém slalomu sezony, v Záhřebu skončila i díky šestému času ve druhém kole sedmnáctá.
Podívejte se, jak Vlhová ovládla slalom v Záhřebu. | Video: Associated Press

Na sjezdovce Sljeme vybojovala osmnáctý triumf ve Světovém poháru Slovenka Petra Vlhová a upevnila si vedení v pořadí disciplíny a v celkovém hodnocení.

Třetí slalomovou výhru v sezoně Vlhová "urvala" na měknoucím sněhu. V závěru druhého kola málem vyletěla z trati, ale o pět setin porazila Rakušanku Katharinu Liensbergerovou. Třetí skončila vítězka předešlého slalomu v Semmeringu Švýcarka Michelle Gisinová a o pět setin za ní byla Mikaela Shiffrinová z USA.

"Upřímně, během druhého kola jsem měla hrozný pocit. Myslela jsem si, že jsem ztratila náskok, před koncem jsem udělala obrovskou chybu a myslela jsem si, že jsem o všechno přišla. Nakonec jsem v cíli viděla jedničku a mám z toho velkou radost," řekla Vlhová v RTVS.

Dubovská zvládla v prvním kole, které se jelo v dešti se sněhem, dobře první část trati. Po chybě v méně strmé pasáži ale ztratila rychlost, za Vlhovou v cíli úvodní jízdy zaostala o 3,20 sekundy a figurovala na 24. místě. Ve druhém kole jela vyrovnaně a na méně rozbité trati zajela šestý čas. Posunula se díky tomu o sedm míst.

Osmadvacetiletá Dubovská po dvou závodech v Levi a jednom v Semmeringu znovu ve slalomu bodovala a v pořadí disciplíny je třináctá. V Záhřebu ji přitom trápila bolavá záda.

"Na to, že jsem včera s úplným brekem odešla z tréninku s tím, že se nemohu ohnout, to dnes dopadlo skvěle. V 1. kole byla škoda chyby, kterou jsem udělala na té úplné rovině. Po ní už jsem neměla takový švunk. Druhé kolo se mi zdálo, že jsem jela nahoře dobře, ale v závěru jsem trochu ztratila. Myslím ale, že jsem do toho dala všechno, a na to, že jsem se nemohla hýbat, to je super," uvedla na svazovém webu.

Druhá Češka na startu, devatenáctiletá Zazie Huml, startovala v prvním kole jako šestašedesátá. Při své druhé účasti v seriálu SP obsadila poslední místo mezi 55 klasifikovanými závodnicemi a do druhého kola se nedostala.

Další slalom mají ženy na programu 12. ledna v rakouském Flachau. Příští týden se poprvé v novém roce představí česká sjezdařská jednička Ester Ledecká. Ve Svatém Antonu se 9. ledna pojede sjezd a o den později superobří slalom.

SP ve sjezdovém lyžování v Záhřebu:

Ženy - slalom:

1. Vlhová (SR) 1:59,08 (58,27+1:00,81), 2. Liensbergerová (Rak.) -0,05 (58,59+1:00,54), 3. Gisinová (Švýc.) -0,22 (58,65+1:00,65), 4. Shiffrinová (USA) -0,27 (58,69+1:00,66), 5. Mielzynská (Kan.) -1,40 (1:00,12+1:00,36), 6. Holdenerová (Švýc.) -1,46 (59,74+1:00,80), 7. Lysdahlová (Nor.) -1,74 (1:00,22+1:00,60), 8. Dürrová (Něm.) -1,91 (59,87+1:01,12), 9. Mairová (Rak.) -2,42 (59,77+1:01,73), 10. Holtmannová (Nor.) -2,56 (59,78+1:01,86), …17. Dubovská -3,01 (1:01,47+1:00,62), v 1. kole 55. Huml (obě ČR) 1:06,78.

Průběžné pořadí slalomu (po 4 z 9 závodů): 1. Vlhová 350, 2. Gisinová 285, 3. Liensbergerová 280, 4. Shiffrinová 235, 5. Holdenerová 185, 6. Truppeová (Rak.) 112, …13. Dubovská 71.

Průběžné pořadí SP (po 11 z 33 závodů): 1. Vlhová 615, 2. Gisinová 487, 3. Shiffrinová 385, 4. Liensbergerová 380, 5. Bassinová a Brignoneová (obě It.) obě 323, …13. Ledecká (ČR) 187, 33. Dubovská 71.