Dal jsem do toho vše, ale tělo návrat nevydrží. Gisinovi hrozivý pád ukončil kariéru

Švýcarský sjezdař Marc Gisin dva roky po hrozivém pádu ve Val Gardeně ukončil ve 32 letech kariéru. Snažil se zotavit z dalších zranění, kterých utrpěl nespočet, ale dnes na sociální sítě napsal, že je definitivní konec.
Připomeňte si Gisinův pád z Val Gardeny | Video: Youtube.com

"Dal jsem do rehabilitace absolutně všechno a snažil jsem se tělu i hlavě dát dostatek času, ale tělo už to nevydrží," oznámil člen slavné lyžařské rodiny. Na rozdíl od sester Dominique a Michelle na velkou medaili nedosáhl, ty jsou obě olympijskými vítězkami.

Gisin si v prosinci 2018 při sjezdu ve Val Gardeně zlomil žebra, pohmoždil kyčel, obratle, plíci a byl v umělém spánku. Letos se pokusil o návrat, trénoval na sjezdovkách pro Světový pohár, ale závody vzdal. Spíše než výraznými výsledky proslul těžkými pády.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Po požáru domu na Praze 5 skončila jedna žena v nemocnici. Hasiči několik osob evakuovali

Pětašedesátiletá žena skončila v nemocnici po odpoledním požáru bytu ve druhém patře činžovního domu v Praze 5. Nadýchala se zplodin. Z domu muselo být evakuováno několik lidí. Hasiči požár dostali rychle pod kontrolu. Rozsah škody a příčinu vzniku ohně zjišťují vyšetřovatelé. 

Hořet začalo krátce po 15:00 v Lidické ulici. "Hasiči nasadili na lokalizaci plamenů jeden vodní proud vnitřní částí budovy. Během zásahu zachránili čtyři osoby pomocí vyváděcích masek a jednoho psa. Několik osob se evakuovalo před příjezdem hasičů," uvedl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Oheň dostali hasiči pod kontrolu za 17 minut, poté ještě kontrolovali skrytá ohniska termokamerou. Museli také rozebrat i část stropního podhledu bytu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy