Dal jsem do toho vše, ale tělo návrat nevydrží. Gisinovi hrozivý pád ukončil kariéru

ČTK ČTK
30. 11. 2020 13:17
Švýcarský sjezdař Marc Gisin dva roky po hrozivém pádu ve Val Gardeně ukončil ve 32 letech kariéru. Snažil se zotavit z dalších zranění, kterých utrpěl nespočet, ale dnes na sociální sítě napsal, že je definitivní konec.
Připomeňte si Gisinův pád z Val Gardeny | Video: Youtube.com

"Dal jsem do rehabilitace absolutně všechno a snažil jsem se tělu i hlavě dát dostatek času, ale tělo už to nevydrží," oznámil člen slavné lyžařské rodiny. Na rozdíl od sester Dominique a Michelle na velkou medaili nedosáhl, ty jsou obě olympijskými vítězkami.

Gisin si v prosinci 2018 při sjezdu ve Val Gardeně zlomil žebra, pohmoždil kyčel, obratle, plíci a byl v umělém spánku. Letos se pokusil o návrat, trénoval na sjezdovkách pro Světový pohár, ale závody vzdal. Spíše než výraznými výsledky proslul těžkými pády.

 

Právě se děje

před 1 minutou

Ředitel Všeobecné zdravotní pojišťovny Kabátek zůstane ve své funkci. Správní rada nepovažuje jeho přednostní očkování za porušení právních předpisů

Zdroj: ČTK
před 19 minutami

Zemřel fotograf Pavel Jasanský, bylo mu 82 let

Ve věku 82 let zemřel Pavel Jasanský. Byl jedním z nejosobitějších a nejinovativnějších českých fotografů 60. až 80. let minulého století, míní kurátor Pavel Vančát, který s ním spolupracoval na mnoha výstavách. Jasanský se věnoval divadelní fotografii a grafické úpravě tiskovin, fotografoval zpěváky i hudební skupiny. Spolupracoval s Divadlem za branou či Divadlem Na zábradlí.

Vytvářel subjektivní dokumenty a rozměrné snímky aktů, asambláže a plastiky. Kromě fotografií tvořil i grafiky, objekty, přemalby fotografií, projekce a instalace. V letech 1981 a 1982 se podílel na neoficiální výtvarné akci Most, kterou organizoval Jiří Sozanský a která reagovala na destrukci města Most. Po pádu komunismu spoluzaložil agenturu Signum a provozoval vlastní grafické studio Jago, v 90. letech také učil na pražské FAMU.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 31 minutami

Britský prodejce oblečení Boohoo koupil značku Debenhams. Obchody převzít nechce, hrozí zánik 12 000 míst

Britský on-line prodejce oblečení Boohoo koupil zhruba za 55 milionů liber (1,6 miliardy Kč) značku Debenhams, včetně jejího webu. Žádný ze 118 obchodů, které má Debenhams na hlavních třídách britských měst, se ale Boohoo převzít nechystá. Zájem nemá ani o zaměstnance, takže v ohrožení je až 12 000 pracovních míst. 

Společnost Boohoo převzetí značek Debenhams popisuje jako transformační záležitost a označuje ji za velký krok. Podmínky dohody ale znamenají zánik pracovních míst, což v prosinci avizovali už správcové Debenhams, když zahájili likvidaci této 242 let staré firmy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy