Znovu famózní Ledecká. Ve druhém sjezdu byla čtvrtá, od stupňů ji dělily dvě setinky

7. 12. 2019 21:10
Ester Ledecká si připsala další skvělý výsledek. České lyžařce, která v pátek v kanadském Lake Louise senzačně vyhrála poprvé v kariéře sjezd Světového poháru, se vydařila i druhá jízda a jen těsně jí unikly stupně vítězů. Na bronzovou pozici jí chyběly pouhé dvě setinky.
Ester Ledecká při dnešním sjezdu v Lake Louise
Ester Ledecká při dnešním sjezdu v Lake Louise | Foto: Reuters

Start byl kvůli povětrnostním podmínkám o půl hodiny posunut, Ledecká pak vyrazila na sjezdovku jako druhá a v cíli byla o 1,16 vteřiny rychleji než první startující Michelle Gisinová ze Švýcarska.

Ledeckou nepředstihla ani Viktoria Rebensburgová. Německá reprezentantka sice na mezičasech zajížděla podobné hodnoty jako Ledecká, v cíli ale byla o 38 setin pomalejší.

I Rakušanka Tamara Tipplerová byla na trati dlouho v zelených číslech, nakonec však i ona na Češku ztratila a s mankem 33 setin se zařadila na druhé místo.

Ledeckou neohrozila ani Stephanie Venierová. Třetí žena včerejšího klání měla při skoku ošklivý pád, naštěstí se sama zvedla a měla by být v pořádku.

Po přerušení se vydala vstříc brankám Francouzka Romane Miradoliová, která během jízdy zrychlovala, nakonec se zařadila na druhé místo s odstupem 25 setin na Češku.

Další závodnice však už Ledeckou trumfla. Na prvních třech mezičasech sice Rakušanka Nicole Schmidhoferová ztrácela, ale i ona ve druhé polovině zrychlila a na Češku získala 45 setin.

Před Ledeckou se dostala i fantomka bílých svahů posledních let Mikaela Shiffrinová, zařadila se o 13 setin za Schmidhoferovou, o pouhé dvě setinky pak odsunula Češku ze stupňů vítězů Italka Francesca Marsagliová s číslem 22, která těžila ze zlepšujících se podmínek na trati.

"Jsme velice spokojení, čtvrté místo je fantastické. Škoda, že se počasí trochu zlepšilo, Marsagliová využila perfektně sluníčko a porazila Ester o dvě setiny. Jinak to bylo super," poznamenal Tomáš Bank, jeden z koučů Ledecké, v rozhovoru pro Českou televizi.

"Škoda, že tu prostřední pasáž nezvládla jako včera, kdy tam byla úplně  nejrychlejší, dnes tam dostala šest desetin, to rozhodlo. Ale jak říkám, spokojenost," doplnil Bank.

Čtvrté místo je druhým nejlepším výsledkem Ledecké ve sjezdařském SP po pátečním triumfu. Na lyžích byla olympijská vítězka super-G, která zároveň jezdí na snowboardu, ve kterém vládne paralelním disciplínám, popáté v elitní desítce. Čtyřikrát se do ní dostala právě v kanadském středisku Lake Louise.

V pořadí sjezdu má Ledecká na kontě 150 bodů a vede o 14 bodů před Schmidhoferovou. Další sjezd je na programu 21. prosince ve francouzském Val d'Isere, ale je otázkou, zda ho Ledecká pojede. Původně totiž chtěla startovat 19. prosince v italské Carreze na prkně a v tom případě by nestihla první trénink.

V sobotu skončí první rychlostní víkend ženského SP nové sezony superobřím slalomem, který by měl startovat v 19:00 SEČ.

SP v sjezdovém lyžování v Lake Louise (Kanada):

Ženy - sjezd:

1. Schmidhoferová (Rak.) 1:49,92, 2. Shiffrinová (USA) -0,13, 3. Marsagliaová (It.) -0,43, 4. Ledecká (ČR) -0,45, 5. C. Suterová (Švýc.) -0,56, 6. Weidleová (Něm.) -0,61, 7. Miradoliová (Fr.) -0,70, 8. Tipplerová (Rak.) -0,78, 9. Rebensburgová (Něm.) -0,83, 10. McKennisová (USA) -0,95.

Průběžné pořadí sjezdu (po 2 z 9 závodů): 1. Ledecká 150 b., 2. Schmidhoferová 136, 3. C. Suterová 125, 4. Shiffrinová 106, 5. Rebensburgová 79, 6. Ortliebová (Rak.) a Weidleová obě 72.

Průběžné pořadí SP (po 6 z 41 závodů): 1. Shiffrinová 446, 2. Gisinová (Švýc.) 176, 3. Ledecká 150, 4. Vlhová (SR) 138, 5. Schmidhoferová 136, 6. Rebensburgová 135, …43. Dubovská 29, 56. Capová (obě ČR) 21.

Švýcar Feuz vyhrál opět v Beaver Creeku

Sjezd v Beaver Creeku vyhrál stejně jako loni Švýcar Beat Feuz, držitel malého křišťálového glóbu za hodnocení disciplíny z minulých dvou sezon. Na trati, jež byla kvůli větru v horní části zkrácena, si dvaatřicetiletý lyžař připsal první vítězství v ročníku a dvanácté v kariéře.

Mistr světa z roku 2017 Feuz vyhrál v Coloradu jednoznačně s náskokem 41 setin sekundy před Rakušanem Vincentem Kriechmayrem a Francouzem Johanem Clareym, kteří se podělili o druhé místo. Vzhledem k tomu, že skončil třetí v úvodním sjezdu sezony v Lake Louise, dostal se obhájce titulu do čela hodnocení disciplíny.

"Nejsem fanda zkrácených sjezdů, ale to, že tu dnes chyběl rovný úsek, mi vůbec nevadilo. Mám rád zdejší sníh, agresivní umělý sníh. I sjezdovka se mi moc líbí," řekl vítězný Feuz.

Zámořský program mužského SP uzavře v neděli v Beaver Creeku obří slalom.

SP ve sjezdovém lyžování v Beaver Creeku (USA):

Muži - sjezd:

1. Feuz (Švýc.) 1:12,98, 2. Kriechmayr (Rak.) a Clarey (Fr.) oba -0,41, 4. Reichelt (Rak.) -0,43, 5. Sejersted (Nor.) -0,44, 6. Cochran-Siegle (USA) -0,49, 7. Kilde (Nor.) a Schwaiger (Něm.) oba -0,64, 9. Théaux (Fr.) a Jansrud (Nor.) oba -0,87.

Průběžné pořadí sjezdu (po 2 z 10 závodů): 1. Feuz 160, 2. Kriechmayr 116, 3. Dressen (Něm.) 112, 4. Paris (It.) 104, 5. Clarey 100, 6. Janka (Švýc.) 74.

Průběžné pořadí SP (po 6 z 44 závodů): 1. Mayer (Rak.) 221, 2. Kriechmayr 212, 3. Paris 204, 4. Feuz 192, 5. Kilde 188, 6. Odermatt (Švýc.) 170.