Bylo to rodeo, prohlásila Ledecká. V super-G brala další body za sedmnácté místo

9. 2. 2020 13:40
Olympijská vítězka z Pchjongčchangu Ester Ledecká skončila v superobřím slalomu v Garmisch-Partenkirchenu sedmnáctá.
Ester Ledecká
Ester Ledecká | Foto: Reuters

Je to její druhý nejlepší výsledek v této disciplíně v aktuálním ročníku lyžařského Světového poháru. V Německu dnes ztratila dvě sekundy na vítěznou Švýcarku Corinne Suterovou.

Ledecká, jež skončila v sobotu v Ga-Pa třetí ve sjezdu, udělala na trati superobřího slalomu několik chyb a nezopakovala desáté místo z minulého týdne v Krasné Poljaně.

Česká lyžařka a snowboardistka si ale zajela čtvrtý nejlepší výsledek v super-G ve Světovém poháru. O dvě příčky vylepšila umístění, kterého v tomto bavorském středisku dosáhla v roce 2017.

"Bylo to trošku rodeo dneska," komentovala Ledecká sjezdovku Kandahar, na níž se střídaly ledové plotny s měkčím sněhem.

"Jsem ráda, že jsem v cíli, a myslím, že každý super-G je obrovská zkušenost. Jsem ráda, že tady můžu být a sbírat zkušenosti. Žádný trénink nedokáže nasimulovat svěťákové podmínky, takže jsem ráda, že jsem si to dala. Zajela jsem nejlepší jízdu, na kterou jsem v tu chvíli měla, a rozhodně jsem to nebrzdila," doplnila.

Suterová zvítězila o 43 setin před Rakušankou Nicole Schmidhoferovou a dostala se do čela hodnocení disciplíny. Třetí skončila Švýcarka Wendy Holdenerová.

Závod nedokončilo 17 z 52 lyžařek, vypadla například olympijská vítězka ze Soči Rakušanka Anna Veithová nebo další favoritky Viktoria Rebensburgová z Německa a Italka Sofia Goggiaová. Ani v Garmisch-Partenkirchenu nezávodila vedoucí žena Světového poháru Mikaela Shiffrinová z USA, neboť po náhlém otcově úmrtí přerušila na neurčito sezonu.

Meillard má malý glóbus

Paralelní obří slalom Světového poháru v Chamonix vyhrál Švýcar Loic Meillard a jako první lyžař získal nově udělovaný malý křišťálový glóbus. Do hodnocení se započítávaly jen dva závody, v tom prvním den před Vánoci v Alta Badii skončil Meillard devátý.

V Chamonix se dnes třiadvacetiletý rodák z Neuchatelu dočkal prvního triumfu ve Světovém poháru. Ve vyřazovacích jízdách měl největší štěstí v prvním kole, neboť o jedinou setinu porazil Nora Kristiana Nestvolda-Haugena. Meillard pak vyhrál i dalších čtyři souboje včetně finálového s krajanem Thomasem Tumlerem, a to o 25 setin.

Lídr Světového poháru Nor Henrik Kristoffersen vypadl již v osmifinále s Žanem Kranjecem ze Slovinska, který je momentálně před ním jako jediný v pořadí klasického obřího slalomu.

SP ve sjezdovém lyžování v Garmisch-Partenkirchenu (Německo):

Ženy - super-G:

1. C. Suterová (Švýc.) 1:19,46, 2. Schmidhoferová (Rak.) -0,43, 3. Holdenerová (Švýc.) -0,70, 4. Gauthierová (Fr.) -0,71, 5. Brignoneová (It.) -0,90, 6. Venierová (Rak.) -0,93, 7. Gisinová (Švýc.) -1,01, 8. Miradoliová (Fr.) -1,29, 9. Vlhová (SR) -1,41, 10. Bassinová (It.) -1,49, …17. Ledecká (ČR) -2,06.

Průběžné pořadí superobřího slalomu (po 5 ze 7 závodů): 1. C. Suterová 300, 2. Brignoneová 261, 3. Schmidhoferová 206, 4. Shiffrinová (USA) 186, 5. Venierová 185, 6. Gutová-Behramiová (Švýc.) 183, …26. Ledecká 41.

Průběžné pořadí SP (po 24 z 39 závodů): 1. Shiffrinová 1225, 2. Brignoneová 1080, 3. Vlhová 891, 4. Bassinová 666, 5. C. Suterová 617, 6. Holdenerová 563, …13. Ledecká 334, 77. Dubovská 35, 91. Capová (obě ČR) 21.

SP ve sjezdovém lyžování v Chamonix (Francie):

Muži - paralelní obří slalom:

1. Meillard, 2. Tumler (oba Švýc.), 3. Schmid (Něm.), 4. Ford (USA), 5. Kranjec (Slovin.), 6. Favrot (Fr.), 7. Kilde (Nor.), 8. Maurberger (It.), 9. Gstrein (Rak.), 10. Kristoffersen (Nor.).

Konečné pořadí paralelních disciplín (po 2 závodech): 1. Meillard 129, 2. Windingstad (Nor.) 103, 3. Luitz (Něm.) 82, 4. Tumler 80, 5. Schmid a Leitinger (Rak.) oba 73.

Průběžné pořadí SP (po 29 z 44 závodů): 1. Kristoffersen 903, 2. Kilde 856, 3. Pinturault (Fr.) 842, 4. Mayer (Rak.) 692, 5. Feuz (Švýc.) 617, 6. Kriechmayr (Rak.) 588, …132. Zabystřan (ČR) 12.