Sjezdař Mayer vyhrál v Saalbachu i superobří slalom

22. 2. 2015 13:08
Domácí lyžař Matthias Mayer vybojoval double na Světovém poháru v rakouském Saalbachu.
Matthias Mayer doma zářil.
Matthias Mayer doma zářil. | Foto: Reuters

Saalbach - Domácí lyžař Matthias Mayer vybojoval double na Světovém poháru v rakouském Saalbachu. Po sobotním sjezdu vyhrál i superobří slalom a ve 24 letech získal třetí pohárové vítězství v kariéře, v super-G první. Olympijský vítěz z her v Soči ve sjezdu vyhrál s náskokem 23 setin sekundy.

"Je to nezapomenutelný víkend. Chvíli mi trvalo, než jsem se pořádně rozzávodil. Určitě i kvůli zranění před sezonou," řekl sjezdař, který si v říjnu při tréninku na ledovci v Pitztalu natrhl vaz v koleně.

Ani dnes sjezdařům v Saalbachu nepřálo počasí, závod provázela mlha a lehké sněžení. Po sobotním trojnásobném úspěchu Rakušanů byl dnes Mayer na stupních vítězů jediným domácím reprezentantem.

Druhý skončil Francouz Adrien Théaux, bronzový z nedávného MS v Beaver Creeku, třetím místem si upevnil vedení v super-G Kjetil Jansrud z Norska. Superobří slalomy zbývají mužům ještě dva, Jansrud po dnešku vede o 73 bodů a za dva týdny v Kvitfjellu už může získat malý křišťálový glóbus.

Úřadující mistr světa Hannes Reichelt závod po chybě nedokončil. Další Rakušan a lídr Světového poháru Marcel Hirscher obsadil 17. místo a deset závodů před koncem sezony má k dobru 116 bodů na Jansruda.

SP v sjezdovém lyžování v Saalbachu (Rakousko):

Muži - super-G: 1. Mayer (Rak.) 1:31,53, 2. Théaux (Fr.) -0,23, 3. Jansrud (Nor.) -0,27, 4. Janka (Švýc.) -0,45, 5. Pinturault (Fr.) -0,51, 6. Marsaglia (It.) -0,66, 7. Kilde (Nor.) -0,76, 8. Roger (Fr.) -0,78, 9. Ganong (USA) -0,94, 10. Puchner (Rak.) -1,05.

Pořadí superobřího slalomu SP (po 5 ze 7 závodů): 1. Jansrud 376 b., 2. Paris (It.) 303, 3. Mayer 274, 4. Reichelt (Rak.) 207, 5. Théaux 154, 6. Striedinger (Rak.) 137, ...33. Bank (ČR) 26.

Průběžné pořadí SP (po 27 z 37 závodů): 1. Hirscher (Rak.) 1028, 2. Jansrud 912, 3. Pinturault 699, 4. Neureuther 662, 5. Dopfer (oba Něm.) 637, 6. Mayer 627, ...28. Bank 199, 132. Krýzl 9, 136. Vráblík (oba ČR) 7.