Sjezdař Hudec nahradil v olympijské nominaci zraněného Krýzla

ČTK ČTK
29. 1. 2018 12:32
Jan Hudec přeci jen pojede na olympijské hry do Koreje, v nominaci nahradil Kryštofa Krýzla.
Jan Hudec
Jan Hudec | Foto: ČTK

Praha 28. ledna (ČTK) - Bronzový olympijský medailista ze superobřího slalomu v Soči Jan Hudec nahradil zraněného Kryštofa Krýzla v české nominaci na hry v Pchjongčchangu. ČTK o změně informoval lyžařský svaz.

Rodák ze Šumperku pojede na třetí olympiádu, ale poprvé vyrazí v českých barvách. Předtím reprezentoval Kanadu na hrách ve Vancouveru 2010 a o čtyři roky později zazářil v Soči třetím místem v super-G. Předloni v prosinci dostal od Mezinárodního olympijského výboru povolení startovat za Česko.

"Když jsem se vracel do České republiky, tak jsem říkal, že mým snem je reprezentovat ji na olympiádě. To se nakonec povedlo a jsem za to samozřejmě velmi rád. Na druhou stranu je mi ale strašně líto Kryštofa, je to pro něj velká smůla a přeji mu, aby se dal co nejdříve do pořádku," uvedl Hudec v tiskové zprávě.

Po "přestupu" do českých barev se Hudcovi nedaří. Řešil časté zdravotní trable, potýkal se s materiálem a ve Světovém poháru ani jednou nebodoval. V této zimě jel čtyři závody SP, dva nedokončil a nejlépe byl 54. v super-G v Kitzbühelu.

Původně v nominaci nefiguroval. V neděli si ale Krýzl při obřím slalomu v Garmisch-Partenkirchenu přetrhl přední zkřížený vaz v pravém koleni a dnes byl operován. "Určitě se vrátím, takhle nechci odejít. Ještě bych se rád na tu olympiádu jednou podíval," vzkázal jedenatřicetiletý Krýzl.

 

Právě se děje

před 35 minutami

ÚOHS povolil vstup francouzského investora do on-line supermarketu Rohlik.cz

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže povolil vstup francouzského investora Partech Partners SAS do společnosti Velká Pecka, která provozuje on-line supermarket Rohlik.cz. Úřad o tom informoval ve čtvrtek v tiskové zprávě.

"K navrhovanému spojení soutěžitelů dochází zejména v oblasti on-line maloobchodního prodeje potravinářského a nepotravinářského zboží denní potřeby," uvedl úřad ve zprávě. Francouzská společnost bude firmu kontrolovat společně s jejím většinovým majitelem Tomášem Čuprem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy