Sjezd v Ga-Pa nečekaně vyhrál Nor Kilde, Češi na startu chyběli

30. 1. 2016 14:04
Aleksander Aamodt Kilde
Aleksander Aamodt Kilde | Foto: Reuters

Garmisch-Partenkirchen - Norský lyžař Aleksander Aamodt Kilde nečekaně vyhrál závod Světového poháru ve sjezdu v Garmisch-Partenkirchenu a připsal si první triumf v seriálu. Druhý skončil se ztrátou 22 setin sekundy Slovinec Boštjan Kline, o další dvě setiny zpět byl třetí Švýcar Beat Feuz. Čeští sjezdaři v německém středisku nestartovali.

Třiadvacetiletý Kilde, jenž startoval na závěr elitní třicítky, byl dosud v SP nejlépe třetí v prosincovém super-G ve Val Gardeně. Ve sjezdu bylo maximem juniorského mistra světa v obřím slalomu z roku 2013 šesté místo z Kitzbühelu minulý týden.

Dlouhou dobu se v čele držel málo známý Kline, jenž vyrazil na sjezdovku jako třetí. Nedokázal ho sesadit žádný z ostřílených sjezdařů, byť Feuz, Ital Christof Innerhofer i Francouz Adrien Théaux za ním zaostali jen o pár setin.

Závod SP ve sjezdovém lyžování v Garmisch-Partenkirchenu (Německo):

Muži - sjezd: 1. Kilde (Nor.) 1:55,28, 2. Kline (Slovin.) -0,22, 3. Feuz (Švýc.) -0,24, 4. Innerhofer (It.) -0,25, 5. Théaux (Fr.) -0,29, 6. Ganong (USA) -0,65, 7. Šporn (Slovin.) a Sander (Něm.) oba -0,69, 9. Nyman (USA) -0,75, 10. Fill (It.) -0,79.

Průběžné pořadí sjezdu (po 7 z 11 závodů): 1. Svindal (Nor.) 436 b., 2. Fill 317, 3. Théaux 269, 4. Fayed (Fr.) 248, 5. Reichelt (Rak.) a Jansrud (Nor.) oba 228.

Průběžné pořadí SP (po 24 z 44 závodů): 1. Hirscher (Rak.) 969, 2. Svindal 916, 3. Kristoffersen (Nor.) 871, 4. Jansrud 636, 5. Fill 456, 6. Théaux 448, ...101. Krýzl (ČR) 28.