Sjezd v Chamonix ovládl Ital Paris a slaví první výhru v sezoně

20. 2. 2016 13:59
Ital Dominik Paris vyhrál sjezd Světového poháru v Chamonix a připsal si páté vítězství v kariéře, první v této sezoně. Druhý dojel se ztrátou 35 setin Američan Steven Nyman, třetí byl o další čtyři setiny zpět Švýcar Beat Feuz.
Dominik Paris
Dominik Paris | Foto: Reuters

Chamonix (Francie) - Ital Dominik Paris vyhrál sjezd Světového poháru v Chamonix a připsal si páté vítězství v kariéře, první v této sezoně. Druhý dojel se ztrátou 35 setin Američan Steven Nyman, třetí byl o další čtyři setiny zpět Švýcar Beat Feuz. V čele průběžného hodnocení disciplíny se udržel Nor Aksel Lund Svindal, ačkoli je od ledna s přetrženými kolenními vazy mimo hru. Češi dnes ve sjezdu nestartovali.

"Věděl jsem, že mám dobrou rychlost, ale nemyslel jsem si, že to bude stačit na vítězství. Můj servisman mi řekl, že Nyman jel opravdu rychle, proto mě v cíli překvapil můj náskok," prohlásil vítězný Ital.

Šestadvacetiletý Paris ve francouzském středisku ještě vylepšil svůj výsledek z páteční kombinace, v níž skončil druhý za domácím Alexisem Pinturaultem. Stříbrný muž ze sjezdu z mistrovství světa 2013 se dočkal triumfu v seriálu po více než roce. Naposledy slavil loni v lednu v super-G v Kitzbühelu.

Závod SP ve sjezdovém lyžování v Chamonix (Francie):

Muži - sjezd:

1. Paris (It.) 1:58,38, 2. Nyman (USA) -0,35, 3. Feuz (Švýc.) -0,39, 4. Fayed (Fr.) -0,80, 5. Fill (It.) -0,89, 6. Théaux (Fr.) -1,15, 7. Osborne-Paradis -1,16, 8. Guay (oba Kan.) -1,29, 9. Giezendanner (Fr.) -1,32, 10. Reichelt (Rak.) -1,35.

Průběžné pořadí sjezdu (po 8 z 10 závodů): 1. Svindal (Nor.) 436 b., 2. Fill 410, 3. Théaux 341, 4. Jansrud (Nor.) 337, 5. Paris 332, 6. Fayed 323.

Průběžné pořadí SP (po 31 z 44 závodů): 1. Hirscher (Rak.) 1045, 2. Kristoffersen (Nor.) 957, 3. Svindal 916, 4. Jansrud 790, 5. Paris 630, 6. Fill 616, ...98. Krýzl (ČR) 41.