Sivcov se ujal vedení v Závodu míru

ČTK
17. 5. 2006 17:12
Altenberg - Běloruský cyklista Konstantin Sivcov z italské stáje Acqua e Sapone je novým držitelem žlutého trikotu pro vedoucího jezdce Závodu míru.
Cyklisté na trati nejdelší etapy cyklistického závodu Giro d'Italia.
Cyklisté na trati nejdelší etapy cyklistického závodu Giro d'Italia. | Foto: Reuters

Vedení v průběžné klasifikaci mu vyneslo vítězství v dnešní páté etapě, která zavedla peloton z Bíliny na území Německa.

Z českých jezdců zvládl druhou horskou etapu o délce 140 kilometrů s cílem v Altenbergu nejlépe Stanislav Kozubek z PSK Whirlpool, v průběžném pořadí je na tom nejlépe Martin Mareš z Naturino Sapore di Mare. Ten však klesl ze čtvrtého na desáté místo a navíc přišel i o bílý trikot nejlepšího jezdce do 25 let.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy