Hvězdy formule 1, legendy fotbalu i stříhač vlny. To jsou sportovní rytíři

Hvězdy formule 1, legendy fotbalu i stříhač vlny. To jsou sportovní rytíři
... Alex Ferguson,...
Nejpodivnějším sportem v našem přehledu je bezesporu stříhání ovčí vlny. David Fagan z Nové Zélandu, který vyhrál 16krát domácí šampionát, byl jmenován sirem roku 2016.
Pilot Mercedesu není jediným jezdcem formule 1, který se kdy mohl pyšnit titulem sir. Získali ho (zleva) trojnásobní světoví šampioni Jack Brabham a Jackie Stewart i Stirling Moss, který ve své bohaté kariéře na korunu mistra světa nikdy nedosáhl.
Fotbalisté nejsou jedinými sportovními ikonami, které byly pasovány na rytíře. Edmund Hillary dokázal jako první zdolat Mount Everest.
Foto: Reuters
Sport Sport
18. 12. 2021 14:24
Ve Velká Británii a celém Commonwealthu si stále potrpí na staré tradice. Jednou z nich je pasování na rytíře, nositelé titulu se pak mohou pyšnit titulem sir či v případě nositelek dáma. Tento týden se stal nositelem tohoto titulu také sedminásobný mistr světa F1 Lewis Hamillton. Podívejte se na další slavné sportovce, kteří byli uvedeni do šlechtického stavu.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 26 minutami

Americký ministr zahraničí vzkázal Rusku, že je potřeba zmírnit napětí okolo Ukrajiny

Význam pokračování v diplomatické cestě ke zmírnění napětí kolem Ukrajiny zdůraznil americký ministr zahraničí Antony Blinken v telefonickém rozhovoru se svým ruským protějškem Sergejem Lavrovem. Informovala o tom ve svém prohlášení diplomacie Spojených států. Washington zároveň znovu ujistil o své podpoře svrchovanosti a územní celistvosti Ukrajiny.

Vrcholní diplomaté USA a Ruska v úterý prodiskutovali sérii rozhovorů z minulého týdne mezi zástupci Moskvy a představiteli Západu, informovala diplomacie. Nejprve vedly bezpečnostní hovory USA a Rusko, poté jednala Rada NATO-Rusko, další rozhovory se ve Vídni uskutečnily pod hlavičkou Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE).

"Ministr (Blinken) zopakoval neochvějný závazek USA vůči svrchovanosti a územní celistvosti Ukrajiny a zdůraznil, že jakákoli diskuse o evropské bezpečnosti musí zahrnovat spojence NATO a evropské partnery, včetně Ukrajiny," uvedlo americké ministerstvo zahraničí v prohlášení.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 31 minutami

Volkswagen a Bosch vytvoří do konce roku společný podnik

 Automobilka Volkswagen a společnost Robert Bosch vytvoří do konce roku společný podnik. Bude dodávat systémy na výrobu baterií a pomáhat výrobcům baterií při rozšiřování a údržbě jejich výrobních závodů. Společnost Volkswagen to uvedla ve svém dnešním sdělení, a potvrdila tak dřívější zprávu časopisu Manager Magazine.

"Evropa má jedinečnou šanci stát se v nadcházejících letech globálním výrobcem baterií," řekl člen představenstva Volkswagenu Thomas Schmall, který je ve VW odpovědný za plány na baterie. "Pracujeme na vybudování kompletního, lokalizovaného evropského dodavatelského řetězce pro e-mobilitu ´made in Europe´," dodal.

Schmall v pondělí podepsal se šéfem výroby a technologie společnosti Bosch Rolfem Najorkem memorandum o porozumění v této záležitosti, uvedl předtím Manager Magazine. Společný podnik by měl dodávat do Evropy a možná i do dalších oblastí, přičemž výrobu rozjede ve druhé polovině roku, napsal list.

Zdroj: ČTK
Další zprávy