Šipkami si vydělal 50 milionů korun, teď King rozváží balíky. Zvládne jich 200 denně

mih mih
2. 7. 2020 14:50
Je legendou mezi šipkaři, vydělal spoustu peněz, ale teď Brit Mervyn King objíždí až 200 lidí denně jako kurýr Amazonu.
Mervyn King
Mervyn King | Foto: ČTK

Představte si, že zbožňujete nějakého sportovce natolik, že si objednáte stejné kopačky nebo hokejku, jako má on. Pak zazvoní kurýrní služba a balík drží v ruce právě ona zbožňovaná star.

Takové štěstí mají milovníci šipek v Norwichi. Aktuální světová 22 šipkařského sportu má sice na prize money vyděláno 1,7 milionu liber, tedy asi 50 milionů korun a vozí se BMW M6 Coupe, ale v době koronaviru jsou sportovní akce zrušené a čtyřiapadesátiletý rodák z Bradwellu nemá co dělat.

Proto sáhl po práci v Amazonu a za 120 liber denně rozváží balíky, denně jich prý zvládne téměř 200.

"Je to trošku šok, když vidíte takovou hvězdu, jak nakládá vámi zabalené balíky do dodávky," cituje jeho kolegu britský deník The Sun.

King má pracovní dobu od 8:50 zhruba do pěti hodin. "Bylo by snadné jen sedět doma a nic nedělat. Evidentně razí myšlenku raději jít ven a vydělat si nějaké peníze," dodal kolega.

Britský šipkař má na kontě tři vítězství na podnicích z kategorie BDO majors a je jednou z hrajících legend tohoto sportu.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 28 minutami

Kandidát na ministra zahraničí Kulhánek jednal s Babišem, sdělil mu své priority

Kandidát na ministra zahraničních věcí Jakub Kulhánek (ČSSD) ve čtvrtek ráno zhruba 45 minut jednal na úřadu vlády s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Své priority v úřadu chce nejdřív sdělit předsedovi vlády, řekl při příchodu. Po jednání s Babišem se novinářům vyhnul. Odpoledne Kulhánka na zámku v Lánech přijme prezident Miloš Zeman.

"Jak jsem se vyjadřoval pro média už předtím, nejdříve si chci promluvit s panem premiérem a s panem prezidentem," řekl Kulhánek. Náměstek ministra vnitra Kulhánek je druhou volbou vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) na ministra zahraničí, když se v úterý do čela úřadu odmítl vrátit Lubomír Zaorálek (ČSSD).

Zdroj: ČTK
Další zprávy