Smitková jde v Miami dál. Cetkovská a Siniaková končí

24. 3. 2015 20:08
Výsledky tenisového turnaje v Miami. Siniaková vypadla v prvním kole, stejný osud potkal i Petru Cetkovskou a Kláru Koukalovou. Dál míří jen Smitková.
Petra Cetkovská
Petra Cetkovská | Foto: Reuters

Miami - Ze čtyř českých tenistek dnes uspěla v prvním kole turnaje v Miami pouze Tereza Smitková. Šedesátá hráčka světa otočila zápas s Ruskou Natalijí Vichljancevovou, kterou porazila ve třech setech. Po dvousetových porážkách vypadly Kateřina Siniaková, Petra Cetkovská a Klára Koukalová, přičemž první dvě jmenované uhrály pouhé dva gamy.

Smitková začala utkání s Vichljancevovou, až 373. hráčkou světového žebříčku, katastrofálně a v prvním setu dostala za 19 minut "kanára". Druhou sadu dvacetiletá česká tenistka proti o dva roky mladší soupeřce rozhodla čistou hrou při servisu Vichljancevové a díky druhému brejku ji vyhrála 7:5. Ve třetím setu šla Smitková do vedení 3:0, nakonec v něm zvítězila 6:2 a za hodinu a 48 minut postoupila. V druhém kole se utká s Rumunkou Irinou-Camelií Beguovou, s níž dosud nehrála.

Osmnáctiletou Siniakovou, jež postoupila do druhého kola na předchozím velkém turnaji v Indian Wells, vyřadila 6:2, 6:0 Italka Karin Knappová. Cetkovská, která absolvovala druhý zápas po dlouhé pauze trvající od loňského US Open, podlehla 1:6, 1:6 Španělce Paule Badosaové, 419. hráčce světového žebříčku.

Třiatřicetiletá Koukalová sehrála devadesátiminutový zápas s Kristinou Mladenovicovou a prohrála 4:6, 4:6. Francouzka se v druhém kole utká s Barborou Záhlavovou-Strýcovou, jež měla coby nasazená hráčka na úvod volno.

Stejně jako v Indian Wells nestartuje v Miami česká jednička Petra Kvitová, díky divoké kartě však slaví návrat do světa velkého tenisu Nicole Vaidišová. Bývalá sedmá hráčka žebříčku WTA se v prvním kole utká se soupeřkou z kvalifikace, v případě výhry narazí na vítězku z Indian Wells Simonu Halepovou z Rumunska.

Tenisový turnaj mužů a žen v Miami (tvrdý povrch):

Ženy (dotace 5,381.235 dolarů):

Dvouhra - 1. kolo:

Smitková (ČR) - Vichljancevová (Rus.) 0:6, 7:5, 6:2, Knappová (It.) - Siniaková (ČR) 6:2, 6:0, Badosaová (Šp.) - Cetkovská (ČR) 6:1, 6:1, Mladenovicová (Fr.) - Koukalová (ČR) 6:4, 6:4, Kanepiová (Est.) - Abandaová (Kan.) 6:2, 6:3, Larssonová (Švéd.) - Švedovová (Kaz.) 6:4, 7:6 (7:4), Niculescuová (Rum.) - Rogersová (USA) 7:6 (7:1), 6:1, Bellisová (USA) - De Vroomeová (Niz.) 6:2, 6:2, Schmiedlová (SR) - Hercogová (Slovin.) 6:3, 6:2, Brengleová (USA) - Kruničová (Srb.) 6:0, 6:2.