reklama
 
 

Domluvily se na poslední chvíli, teď Krejčíková se Siniakovou válcují favoritky

3. 6. 2016 6:16
Kateřina Siniaková a Barbora Krejčíková postoupily na French Open už do semifinále čtyřhry. Po šokujícím vyřazení světových jedniček si poradily i s českou dvojicí Hlaváčková/Hradecká a v boji o finále se utkají s ruským párem Makarovová/Vesninová. České hráčky ještě dosud nebyly spolu na grandslamovém turnaji poraženy. Ještě v juniorské kategorii vyhrály tři turnaje velké čtyřky a nyní ani mezi dospělými ještě stále nenašly přemožitelky. Dotáhnou svoji pohádkovou jízdu až do finále?

Paříž - Pohádkový příběh dvacetiletých Češek v Paříži pokračuje. Kateřina Siniaková a Barbora Krejčíková postoupily už do semifinále čtyřhry French Open. Společně tak zůstávají na grandslamových turnajích stále neporaženy. Už v juniorské kategorii se zúčastnily tří grandslamů a všechny ovládly. Nyní dělají díru do světa i v dospělé kategorii.

Mladý český pár kosí jednu favorizovanou dvojici za druhou. Po šokující výhře ve třetím kole nad světovými jedničkami Martinou Hingisovou a Saniou Mizaovou porazily ve čtvrtfinále Andreu Hlaváčkovou s Lucií Hradeckou a dosáhly tak prozatím životního úspěchu.

"Je to skvělé, naprosto úžasné! Hrát proti nim bylo těžké, protože jsme s nimi prohrály ve Stuttgartu a tam nás převálcovaly. Je naprosto super, že jsme je teď dokázaly porazit,“ zářily české hráčky štěstím, když porazily světové jedničky.

Krejčíková: Soupeřky jsem nechtěla rozhodit

Když porazíte velkého favorita, je velmi těžké v dalším kole na stejný výkon navázat. Proti Hlaváčkové s Hradeckou se to mladým Češkám povedlo znamenitě, i když si cestu za postupem ve druhém setu mírně zkomplikovaly. V utkání vedly jasně 6:3, 4:1 a vše směřovalo jednoznačné výhře. Poté se však podařilo duu H+H vyhrát čtyři hry v řadě a Hradecká šla podávat na vítězství ve druhém setu.

Krejčíková však požádala o přestávku na ošetření, během které si nechala obvázat nohu. Tím vyvedla favorizovanou dvojici opět z rytmu a společně se Siniakovou set otočila na konečných 7:6, když v tiebreaku využily svůj pátý mečbol a vyhrály ho 11:9.

Po utkání však následovala mezi českými dvojicemi menší rozepře, kdy si poražené hráčky stěžovaly, že si Krejčíková vzala pauzu na ošetření jen proto, aby soupeřky rozhodila.

"Ne. Vůbec. Ani trochu. Kdyby se to stalo za stavu 4:3, udělala bych to za stavu 4:3. Bohužel mě to začalo bolet až později. Bylo tam pár nízkých míčů, začínala jsem to cítit, možná se podepsala trochu nervozita a svaly se začaly stahovat. Udělala bych to úplně stejně, ať bych hrála s kýmkoliv. Stojím si za tím, že jsem neudělala nic špatně. Nechtěla jsem je rozhodit. Nevím, proč bych to dělala,“ hájila se Krejčíková v rozhovoru pro iDnes.cz.

Čtvrtý grandslam bez porážky

Na grandslamových turnajích se Krejčíkové se Siniakovou nebývale daří a drží šňůru neporazitelnosti. Ještě na juniorské úrovni spolu ve čtyřhře odehrály tři turnaje velké čtyřky a všechny dokázaly vyhrát. Na letošním French Open dospělých také ještě nenašly přemožitelky. A to spolu letos původně vůbec neměly hrát.

"Vůbec jsem tu nechtěla hrát debla. Byla to domluva úplně na poslední chvíli. Byla jsem předtím domluvená s Míšou Krajicekovou, ale ta to bohužel odřekla, tak jsem chtěla hrát jinde kvůli singlovému žebříčku. Nakonec mi napsala Katka dva dny před uzávěrkou, jestli si s ní nechci zahrát, taky se jí to nějak pokazilo. Tak říkám: Proč ne, můžeme to zkusit,“ svěřila se Krejčíková.

Zatím se tento „experiment“ vyvíjí více než dobře a obě hráčky se shodují, že se určitě prozatím jedná o jejich největší kariérní úspěch, ale chtějí dojít ještě dál. V semifinále se utkají s ruskou dvojicí Makarovová/Vesninová a na dálku můžou pomoci i svým krajankám Hlaváčkové s Hradeckou.

Pokud by totiž Rusky turnaj vyhrály, tak se Jekatěrina Makarovová dostane v žebříčku deblistek do světové desítky, ze které vystrnadí právě Hradeckou. Tím by duo H+H přišlo o žebříčkovou jistotu kvalifikace na olympijské hry do Ria. I tak by se ale stříbrné medailistky her v Londýně měly do Brazílie dostat, v každém případě totiž budou z českých deblových párů figurovat v pořadí nejvýše. Jejich nominaci však musí potvrdit svaz.

Utkání Krejčíkové a Siniakové proti ruskému páru budeme od 11 hodin sledovat v naší online reportáži.

autor: Jakub Martinovský | 3. 6. 2016 6:16

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama