Šílený masér, Benzema, Limberský i korupčníci. To jsou průšviháři roku

Šílený masér, Benzema, Limberský i korupčníci. To jsou průšviháři roku
Vladimír Růžička. Dnes již bývalý kouč hokejové reprezentace zažil v roce 2015 pořádný průšvih. Aféra vypukla těsně před domácím MS, rozpoutal ji otec bývalého hokejisty Slavie Miroslav Palaščák. Zveřejnil video natočené skrytou kamerou, ve kterém s Růžičkou hovořil o částce 500 tisíc korun, údajně zaplacené trenérovi za šanci pro syna. Na stole je řada žalob a současný kouč Chomutova musel rezignovat na reprezentační post.
David Limberský. Na domácí půdě byl dalším velkým průšvihářem fotbalista David Limberský. Ten po postupu české fotbalové reprezentace na Euro opilý boural ve svém luxusním vozu značky Bentley a ještě vyhrožoval policistům. V Plzni přišel o kapitánskou pásku, v reprezentaci si pár zápasů nezahrál.
Sepp Blatter. Co se zahraničí týče, nemůžeme začít jinak, než korupční kauzou nejmocnějších světových fotbalových bossů. Švýcar Blatter coby šéf FIFA předal v roce 2011 dva miliony švýcarských franků za údajnou poradenskou činnost předsedovi UEFA Michelu Platinimu. V prosinci 2015 etická komise FIFA udělila Blatterovi zákaz činnosti ve fotbale po dobu 8 let a pokutu 50 tisíc švýcarských franků za korupci.
Michel Platini. Při dlouho trvajícím vyšetřování Blattera a dalších členů nejužšího vedení FIFA se legendární Francouz chvíli stylizoval do role možného Švýcarova nástupce v čele světového fotbalu. Jenže pak se svezl s ním do horoucích pekel. Osm let bez fotbalu, takový je verdikt etické komise.
Foto: Petr Vyoral
Sport Sport
27. 12. 2015 14:04
Podívejte se na fotogalerii největších sportovních průšvihářů uplynulého roku.

Podívejte se na fotogalerii největších sportovních průšvihářů uplynulého roku.

 

Právě se děje

Další zprávy