Do Clippers míří šílenec z Microsoftu. NBA se má nač těšit

Lukáš Korynta
13. 8. 2014 14:06
Steve Ballmer je bývalý šéf Microsoftu a nyní majitelem Los Angeles Clippers. NBA se má skutečně na co těšit - Ballmer si svou energickou povahou podmanil IT svět, teď chce dobít i ten basketbalový.
Basketbalový nadšenec Steve Ballmer se konečně dočkal - stal se majitelem klubu NBA. Dostane Clippers na vrchol?
Basketbalový nadšenec Steve Ballmer se konečně dočkal - stal se majitelem klubu NBA. Dostane Clippers na vrchol? | Foto: Reuters

Los Angeles - Po více jak tři dekády platil Steve Ballmer za hlavního baviče IT světa. Jeho akrobatická představení a emotivní výstupy se staly v Microsoftu legendárními. Teď, když se stal novým majitelem Los Angeles Clippers, očekává celá NBA, že stejnou energii přinese i do basketbalu.

Liga udělala všechno pro to, aby dostala Clippers z rukou realitního magnáta Donalda Sterlinga. A Ballmer byl jako basketbalový nadšenec ideálním kandidátem.

“Miluju basketbal a udělám všechno, abych pomohl Clippers vyhrát,” prohlásil osmapadesátiletý miliardář po dohodě s Shelly Sterlingovou, která s ním prodej klubu sjednala.

Podle bývalých spolupracovníku Ballmer svou vášeň pro basketbal neskrýval ani v době svého šéfování Microsoftu a při svých pochůzkách po kampusu si kolikrát i dribloval.

Nový start pro Clippers

Ballmer převzal Clippers za rekordní dvě miliardy od Donalda Sterlinga, který se v posledních měsících soudil s ligou kvůli na veřejnost prosáklé rasistické aféře. NBA se Sterlinga, který nebyl u své organizace nikdy oblíbený, potřebovala za každou cenu zbavit. A Ballmer už roky prahne po klubu v NBA.

“Clippers, Stevea Ballmera budete jako majitele milovat!” napsal na Twitter Magic Johnson, legendární basketbalista, jehož jmébo bylo s prodejem také spojováno.

“Pan Ballmer je basketbalový fanoušek, chytrý obchodník a člověk, který je schopný podat ruku každému fanouškovi,” dodal Johnson.

Ballmer se snažil koupit klub NBA už minulý rok - spekulovalo se o převzetí tehdy bankrotujících Sacramento Kings a jejich přesunu do Seattlu, který přišel o NBA v roce 2008 (místní SuperSonics se přestěhovali do Oklahomy). Tentokrát dal jasně najevo, že stěhovat tým nehodlá.

“Los Angeles je jedno z nejlepších měst na světě a já věřím, že Clippers budou jeho důležitou součástí,” prohlásil.

Nevyzpytatelný vůdce a šílenec

Ballmerovo nadšení pro basketbal nemůže zpochybnit nikdo, zato jeho manažerské “já” je v médiích nekonečné téma. Byl to právě Ballmer, kdo se v roce 2006 veřejně vysmál konkurentům v Apple, když v roce 2006 představili první iPhone.

Před dvěma lety měl Ballmer u Microsoftu jen pětatřicetiprocentní podporu u svých podřízených, jeho odchod byl pak podpořen i samotným Billem Gatesem.

Podle jeho bývalých kolegů je Ballmer impulsivní a kolikrát až zbrklý vůdce, který má až nekonečnou energii. To je ale možná přesně to, co rasistickou aférou otřesení Clippers potřebujou.

Ballmer je živel, který je schopen strhnout na sebe veškerou pozornost. Když do vyhledávače na YouTube zadáte jeho jméno, vyskočí seznam videí, kdy tento vitální padesátník doslova skáče po pódiu a řve jako šílenec.

I Washington Post o Ballmerovi napsali, že pokud bude do Clippers alespoň z poloviny tak nadšený, jako byl do Microsoftu, není potřeba ani týmových roztleskávaček.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy