reklama
 
 

Sexy atletky: Denise Lewisová

4. 8. 2005 12:22
PRAHA - Vynikající britská sedmibojařka Denise Lewisová je třetí atletkou, která se představuje v našem seriálu o pohledných a úspěšných ženách. Talentovaná Britka zažila nejslavnější chvíli své kariéry v Sydney.

Denise se kvůli zranění neprobojovala do britské nominace na letošní mistrovství světa v Helsinkách, i proto se rozhodla pověsit tretry definitivně na hřebík. "Je čas říci sbohem. Přemýšlela jsem o tom, co bude dál a místo na závodění už v mé budoucnosti nezbylo," prohlásila poté Lewisová. Vše se zvrtlo právě po úspěšném startu v Sydney. Ve třech následujících letech nebyla Denise schopna dokončit žádný sedmiboj.

Dcera byla útěchou

Sérii nepříjemných zranění však přehlušila jedna příjemná událost. V roce 2002 se Denise stala matkou, narodila se jí dcera Lauren.

Na mistrovství světa v Paříži před dvěma lety se Lewisová do cíle sedmiboje dostala, ovšem vyklidila trůn. Ten po ní obsadila blonďatá ďáblice ze Švédska Klüftová, kterou jste mohli vidět v prvním díle tohoto seriálu. Denise skončila ve francouzské metropoli pátá. O rok později na olympiádě v Aténách se Denise znovu trápila a musela odstoupit po páté disciplíně.

"V posledních čtyřech letech jsem zažila mnoho zklamání, ale už to nenapravím. Nedá se nic dělat, končím," vzkázala věrným fanouškům Denise. Atletičtí příznivci ji obdivovali nejen kvůli všestrannosti, kterou tak často prokazovalo, ale i kvůli kráse a grácii, s níž se plavně pohybovala mezi atletickou smetánkou.

Denise se v mládí věnovala hudbě, baletu a tanci. Až ve čtrnácti se naplno vrhla do atletického tréninku. První sedmiboj absolvovala v roce 1989. Představila se slibně, i když nikdo ani v nejmenším netušil, kam to v budoucnu dotáhne.

:. Více fotografií najdete ve fotogalerii

V Atlantě 1996 brala olympijský bronz, o rok později na MS v Aténách stříbro, stejně jako o další dva roky později v Seville. Až v Sydney přišla její zlatá chvíle. Denise po triumfu nadšeně křepčila s britskou vlajkou na oválu, své kolečko slávy si doslova protancovala.

Koho už jste viděli

Carolina Klüftová - Sympatická švédská blondýnka kraluje světovému sedmiboji. Během chvíle dobyla vše, co ji stálo v cestě. Úžasný talent!

Taťjána Grigorjevová - Rodačka z Petrohradu již reprezentuje Austrálii. V poslední době je ale úspěšnější spíš jako modelka.

autor: SportPlus | 4. 8. 2005 12:22

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama