Šestnáctiletý futsalista při zápase zkolaboval a zemřel

Red Spo
17. 12. 2007 16:30
Sobotní zápas dorostenecké ligy skončil tragicky

Brno - Sobotní zápas mladých futsalistů mezi Agromeli Brno a Vysokým Mýtem skončil tragédií. Teprve šestnáctiletý Robert Staněk při utkání zkolaboval a po několika hodinách v nemocnici zemřel. Uvedl to server denik.cz.

Mladík odehrál asi dvě minuty, pak usedl na lavičku a upadl do bezvědomí. "Ihned u něj byl lékař hostujícího týmu, za pár minut dorazila záchranka. Ale masáž srdce, ani umělé dýchání pravděpodobně nezabralo," uvedl předseda Jihomoravského futsalového svazu Zdeněk Polák.

Podle mluvčí jihomoravské záchranné služby Barbory Zuchové dostali záchranáři zprávu o kolapsu mladého sportovce ve 13:21. "Posádka i s lékařem byla na místě za čtyři minuty a ihned začala s resuscitací. Mladík byl poté v kritickém stavu převezen na ARO do fakultní dětské nemocnice," popsala Zuchová.

Šestnáctiletý chlapec pak podle Deníku Rovnost kolem deváté hodiny večer zemřel. V ligové soutěži dorostenců do 16 let se hrají dva zápasy v jeden den, ale Staněk prý do prvního zápasu nenastoupil. Příčina kolapsu je zatím neznámá.

"Je to tragédie. Hrál odmalička fotbal, prošel nejrůznějšími zdravotními testy, všechny prohlídky byly v pořádku. Nikdo nemohl nic tušit," říká Polák.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden dnes získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech AFL-CIO. Centrála navíc slíbila, že se zasadí o to, aby současný prezident Donald Trump nebyl znovu zvolen do funkce v listopadových volbách, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy