Serena: Nechci si fandit, ale jednička jsem já

29. 10. 2012 10:50
Americká tenistka, která vyhrála Turnaj mistryň, se cítí na to být světovou jedničkou.
Serena Williamsová.
Serena Williamsová. | Foto: Reuters

Istanbul - I když Serena Williamsová získala letos čtyři velké tituly, sezonu zakončí na třetím místě světového žebříčku za jedničkou Viktorií Azarenkovou a dvojkou Marií Šarapovovou. Jednatřicetiletá Američanka nicméně souhlasí s názory expertů, že právě ona je současnou královnou světového tenisu.

"Myslím, že to je oprávněné tvrzení, aniž bych se snažila si nějak přehnaně fandit," uvedla Williamsová poté, co v nedělním finále Turnaje mistryň v Istanbulu porazila 6:4, 6:3 Rusku Šarapovovou. "Vždycky jsem říkala, že když hraju dobře a dělám všechno správně, je opravdu hodně těžké mě porazit. Stále si myslím, že je to pravda," dodala.

Williamsová letos vyhrála sedm turnajů, mimo jiné Wilmbledon, US Open a olympijské hry. Šarapovovou v této sezoně porazila ve všech třech vzájemných duelech a s Azarenkovou v pěti zápasech ještě neprohrála.

Patnáctinásobná grandslamová vítězka zakončila rok s bilancí 58 výher a pouhých čtyř porážek. Nezúčastnila se však dvou povinných turnajů WTA v Indian Wells a Šanghaji. Pokud by tam startovala, zřejmě by na prvním místě žebříčku byla.

"Je překvapivé, že vyhrajete dva grandslamy, olympiádu, Madrid a Turnaj mistrů a jste číslo tři. Jestli je tam nějaká chyba, někdo by ji měl najít," uvedl kouč Williamsové Patrick Mouratoglou.

Mladší ze slavného sesterského dua se domnívá, že by mohla zopakovat svůj výkon z období let 2002 a 2003, kdy vyhrála čtyři grandslamy za sebou, což nazvala "Serena Slam". "Mohla bych to zvládnout. Mám šanci," dodala Williamsová.