Sen o obhajobě žije. Nový Zéland porazil JAR a je ve finále MS v ragby

Mise "Haka" pokračuje, All Blacks míří dál za titulem
Obhájce titulu z Nového Zélandu totiž zvítězil v Londýně po velkém boji...
... nad Jihoafrickou republikou 20:18.
Jihoafričané, kteří vstoupili do šampionátu šokující porážkou s Japonskem,...
... v úvodu semifinálového zápasu naznačili, že by se dnes mohli postarat o jinou senzaci.
24. 10. 2015 18:51
Těžkou bitvu v semifinále mistrovství světa zvládli lépe ragbisté Nového Zélandu, kteří přehráli Jihoafrickou republiku 20:18 a postoupili do finále. Jejich sen o obhajobě trofeje tedy žije dál.

Londýn - Těžkou bitvu v sobotním semifinále mistrovství světa zvládli lépe ragbisté Nového Zélandu, kteří přehráli Jihoafrickou republiku 20:18 a postoupili do finále. Jejich sen o obhajobě trofeje tedy žije dál.

O posledním soupeři hlavního favorita turnaje se rozhodne v nedělním semifinále mezi Austrálií a Argentinou. Finále se uskuteční příští sobotu.

Jihoafričané, kteří vstoupili do šampionátu šokující porážkou s Japonskem, v úvodu semifinálového zápasu naznačili, že by se dnes mohli postarat o jinou senzaci. Díky čtyřem trestným kopům bezchybného Handreho Pollarda vedli v poločase 12:7. Nový Zéland sice v 6. minutě díky Jeromu Kainovi položil první pětku, ale nic nenasvědčovalo tomu, že by mohl napodobit drtivé vítězství ve čtvrtfinále nad Francií 62:13.

V úvodu druhého poločasu snížil Dan Carter kopem ze hry a v 52. minutě střídající Beauden Barrett poslal pětkou All Blacks do vedení, které ještě navýšil Carter další konverzí. Nejlépe placený ragbista světa přispěl k vítězství celkem deseti body.

Jihoafričanům se povedlo zápas ještě zdramatizovat v 69. minutě trestným kopem Pata Lambieho, jenž vystřídal Pollarda. Novozélanďané však taktickou hrou těsný náskok uhlídali a jako první tým postoupili počtvrté do finále mistrovství světa, v němž budou usilovat o třetí titul po letech 1987 a 2011.