Semifinále play off NBA je kompletní. Svého soka vyřadil i Boston

10. 5. 2018 7:09
Boston Celtics porazil v rozhodujícím pátém duelu série Philadelphii 76ers 114:112. V konferenčním finále narazí Boston na Cleveland.
Terry Rozier (Boston Celtics) slaví výhru v play off 2018
Terry Rozier (Boston Celtics) slaví výhru v play off 2018 | Foto: Reuters

Boston - Basketbalisté Bostonu doplnili v play off NBA semifinálovou čtveřici. Celtics ve středu doma zdolali Philadelphii 114:112, sérii vyhráli 4:1 na zápasy a o titul nejlepšího týmu Východní konference se stejně jako loni utkají s Clevelandem.

Sixers doma vyhráli čtvrté utkání, snížili na 1:3 a v pátém sahali po dalším úspěchu. Mírně navrch měli už v průběhu druhé čtvrtiny, ale domácím hráčům vyšel závěr poločasu a ve třetí části náskok Celtics narostl až na dvanáct bodů.

Philadelphia se však vrátila do hry a ještě minutu a půl před koncem vedla 109:105, jenže poté přišla osmibodová šňůra Bostonu. Celtics poslal 22 sekund před koncem do vedení Jayson Tatum, s 25 body nejlepší střelec domácího celku, a výhru pak z trestných hodů pojistil Terry Rozier.

Nováček Tatum posedmé za sebou překonal dvacetibodovou hranici, Jaylen Brown ho podpořil 24 body. Za Philadelphii nastříleli po 27 bodech Joel Embiid a Dario Šarič.

Boston tak v play off prodloužil vítěznou domácí sérii, v TD Garden zatím zvládl všech sedm zápasů. Celtics dokázali postoupit do konferenčního finále i bez dlouhodobě zraněných hvězd Kyrieho Irvinga a Gordona Haywarda.

"Nešlo to pokaždé tak, jak jsme si představovali, ale vybojovali jsme to," řekl bostonský trenér Brad Stevens. "Taková koncovka, to pro nás v téhle sezoně vlastně nebylo nic nového. A zase jsme to zvládli," dodal Rozier.

Série s Clevelandem začne v neděli v Bostonu, finále Západní konference obstarají Houston a obhájci titulu z Golden State.