Semifinále baseballové extraligy: Eagles zaskočili Kotlářku, druhou sérii narušil déšť

Ján Jabrocký
1. 8. 2016 8:48
O víkendu se odehrály tři ze čtyř zápasů semifinále Baseballové extraligy. V sérii pražských týmu dokázali Eagles zaskočit favorizovanou Kotlářku. Druhá série mezi Draky Brno a Arrows Ostrava má za sebou pouze jeden zápas. Nedělní utkání odložil déšť.
Kotlářka se nechala zaskočit
Kotlářka se nechala zaskočit | Foto: ČTK

Praha - Playoff baseballové extraligy o víkendu nabídlo tři semifinálové zápasy, ve kterých nebyla nouze o zajímavé momenty a překvapení. V sérii pražských týmu dokázali Eagles zaskočit favorizovanou Kotlářku, když zvítězili v úvodním zápase série jednoznačně 10-3 a ve druhém jen těsně prohráli 6-7.

„Série je vyrovnaná,“ liboval si po zápasech trenér Eagles Vladimír Chlup. „Od začátku června máme dobrou pálkařskou formu, a tak dokážeme trápit soupeře, který je papírovým favoritem. Celý souboj si parádně užíváme, protože už teď jsme se, jako jediný tým bez Američanů, dostali dále, než jsme čekali a nic nás nesvazuje. V pátek hrajeme pod světly na našem stadionu. Na Kotlářce byla perfektní atmosféra a věříme, že na Krči to bude stejné.“

Druhá série mezi Draky Brno a Arrows Ostrava má za sebou pouze jeden zápas. Nedělní utkání muselo být kvůli dešti odloženo a mělo by se odehrát v úterý večer v Ostravě. Do této série lépe vstoupili Draci, kteří vyhráli první zápas 6-2. Velkou měrou se o vítězství přičinil nadhazovač Jason Jarvis, jenž odházel vítěznou Complete game. Ostravě nepomohl ani Boris Bokaj, který v základní části neokusil hořkost porážky. „Byl to dobrý zápas. Nepředvedl jsem svůj nejlepší výkon. Naštěstí obrana hrála skvěle,“ řekl po zápase Jason Jarvis.

 

Právě se děje

před 33 minutami

Při útoku na severozápadě Kamerunu zemřelo 22 lidí, nejméně polovinu z nich tvořily děti

Při útoku na vesnici Ntumbo na severozápadě Kamerunu přišlo o život alespoň 22 lidí, nejméně polovinu z nich tvořily děti. S odvoláním na sdělení OSN o tom informoval zpravodajský server BBC. Útok se stal už v pátek a zatím se k němu nikdo nepřihlásil. Kamerunská vláda, která v regionu už několik let bojuje proti povstalcům, jakýkoli podíl na násilí odmítla.

James Nunan z Úřadu pro koordinaci humanitárních záležitostí OSN (OCHA) uvedl, že zavražděna byla mimo jiné těhotná žena a 14 dětí. Devíti z nich ještě nebylo ani pět let.

Hlavní opoziční strana Hnutí za obnovu Kamerunu (MRC) z útoku obvinila bezpečnostní složky a kamerunskou vládu. Kamerunská armáda obvinění odmítla.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 37 minutami

V Brně se srazily dvě tramvaje, celkem pět zraněných

Pět lidí se zranilo při srážce dvou tramvají v Křížové ulici v Brně. Tři zranění skončili v nemocnici. Ulice je uzavřená, omezení se dotklo šesti linek městské hromadné dopravy, a to tramvajových 2, 5, 6 a autobusových 44, 82 a 84. V obou tramvajích cestovalo dohromady 200 lidí, řekl provozní ředitel brněnského dopravního podniku Jan Seitl. Dopravní podnik by podle něj chtěl obnovit provoz kolem 10:00. 

Další zprávy