Semifinále baseballové extraligy: Eagles zaskočili Kotlářku, druhou sérii narušil déšť

Ján Jabrocký
1. 8. 2016 8:48
O víkendu se odehrály tři ze čtyř zápasů semifinále Baseballové extraligy. V sérii pražských týmu dokázali Eagles zaskočit favorizovanou Kotlářku. Druhá série mezi Draky Brno a Arrows Ostrava má za sebou pouze jeden zápas. Nedělní utkání odložil déšť.
Kotlářka se nechala zaskočit
Kotlářka se nechala zaskočit | Foto: ČTK

Praha - Playoff baseballové extraligy o víkendu nabídlo tři semifinálové zápasy, ve kterých nebyla nouze o zajímavé momenty a překvapení. V sérii pražských týmu dokázali Eagles zaskočit favorizovanou Kotlářku, když zvítězili v úvodním zápase série jednoznačně 10-3 a ve druhém jen těsně prohráli 6-7.

„Série je vyrovnaná,“ liboval si po zápasech trenér Eagles Vladimír Chlup. „Od začátku června máme dobrou pálkařskou formu, a tak dokážeme trápit soupeře, který je papírovým favoritem. Celý souboj si parádně užíváme, protože už teď jsme se, jako jediný tým bez Američanů, dostali dále, než jsme čekali a nic nás nesvazuje. V pátek hrajeme pod světly na našem stadionu. Na Kotlářce byla perfektní atmosféra a věříme, že na Krči to bude stejné.“

Druhá série mezi Draky Brno a Arrows Ostrava má za sebou pouze jeden zápas. Nedělní utkání muselo být kvůli dešti odloženo a mělo by se odehrát v úterý večer v Ostravě. Do této série lépe vstoupili Draci, kteří vyhráli první zápas 6-2. Velkou měrou se o vítězství přičinil nadhazovač Jason Jarvis, jenž odházel vítěznou Complete game. Ostravě nepomohl ani Boris Bokaj, který v základní části neokusil hořkost porážky. „Byl to dobrý zápas. Nepředvedl jsem svůj nejlepší výkon. Naštěstí obrana hrála skvěle,“ řekl po zápase Jason Jarvis.

 

Právě se děje

před 54 minutami

U Tábora objevili veterináři ohnisko ptačí chřipky v malochovu drůbeže

Na Táborsku se potvrdilo první ohnisko ptačí chřipky v malochovu drůbeže. V chovu v obci Dlouhá Lhota bylo asi 30 ptáků, polovina během dvou dnů uhynula. Nákazu do chovu nejspíš zavlekly divoké kachny z blízkého rybníka, řekl v pátek mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček.

Veterináři u uhynulé drůbeže potvrdili subtyp choroby H5N8, stejně jako u čtvrtečního případu uhynulých divokých labutí na Písecku.

Zbytek drůbeže v chovu bude utracen, veterináři vytyčí kolem chovu tříkilometrové a desetikilometrové pásmo, kde zavedou mimořádná opatření, například ohledně přepravy drůbeže. Viry ptačí chřipky jsou běžné u volně žijících ptáků a přenášejí se zejména trusem, který kontaminuje vodu nebo krmivo chovaných ptáků. Subtyp H5N8 je nebezpečný pro ptáky, lidem neublíží.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Příjem žádostí do druhé výzvy programu COVID nájemné MPO kvůli nefungujícímu on-line systému prodlouží do 4. února

Příjem žádostí do druhé výzvy programu COVID nájemné MPO kvůli nefungujícímu on-line systému prodlouží do 4. února, sdělil ČTK ministr Havlíček.

On-line informační systém MPO pro podávání žádostí do programů COVID je podle Havlíčka připraven. Příjem žádostí začne znovu v sobotu v 08:00, uvedl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy