Semifinále baseballové extraligy: Eagles zaskočili Kotlářku, druhou sérii narušil déšť

Ján Jabrocký
1. 8. 2016 8:48
O víkendu se odehrály tři ze čtyř zápasů semifinále Baseballové extraligy. V sérii pražských týmu dokázali Eagles zaskočit favorizovanou Kotlářku. Druhá série mezi Draky Brno a Arrows Ostrava má za sebou pouze jeden zápas. Nedělní utkání odložil déšť.
Kotlářka se nechala zaskočit
Kotlářka se nechala zaskočit | Foto: ČTK

Praha - Playoff baseballové extraligy o víkendu nabídlo tři semifinálové zápasy, ve kterých nebyla nouze o zajímavé momenty a překvapení. V sérii pražských týmu dokázali Eagles zaskočit favorizovanou Kotlářku, když zvítězili v úvodním zápase série jednoznačně 10-3 a ve druhém jen těsně prohráli 6-7.

„Série je vyrovnaná,“ liboval si po zápasech trenér Eagles Vladimír Chlup. „Od začátku června máme dobrou pálkařskou formu, a tak dokážeme trápit soupeře, který je papírovým favoritem. Celý souboj si parádně užíváme, protože už teď jsme se, jako jediný tým bez Američanů, dostali dále, než jsme čekali a nic nás nesvazuje. V pátek hrajeme pod světly na našem stadionu. Na Kotlářce byla perfektní atmosféra a věříme, že na Krči to bude stejné.“

Druhá série mezi Draky Brno a Arrows Ostrava má za sebou pouze jeden zápas. Nedělní utkání muselo být kvůli dešti odloženo a mělo by se odehrát v úterý večer v Ostravě. Do této série lépe vstoupili Draci, kteří vyhráli první zápas 6-2. Velkou měrou se o vítězství přičinil nadhazovač Jason Jarvis, jenž odházel vítěznou Complete game. Ostravě nepomohl ani Boris Bokaj, který v základní části neokusil hořkost porážky. „Byl to dobrý zápas. Nepředvedl jsem svůj nejlepší výkon. Naštěstí obrana hrála skvěle,“ řekl po zápase Jason Jarvis.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Sestra severokorejského vůdce zavrhla nová diplomatická jednání se Spojenými státy

Sestra severokorejského vůdce zavrhla vyhlídky na brzké obnovení diplomatických jednání se Spojenými státy. USA mají očekávání, která jim mohou přinést velká zklamání, nechala se slyšet Kim Jo-čong podle agentur AP a Reuters. S prohlášením přišla poté, co poradce amerického prezidenta pro národní bezpečnost Jake Sullivan označil nedávné vyjádření lídra KLDR za zajímavé signály.

Kim Čong-un minulý týden na stranickém zasedání oznámil, že by se země měla připravit na oboje: na dialog, ale hlavně na konfrontaci se Spojenými státy. Podle severokorejských médií při tom vycházel z podrobné analýzy politiky administrativy amerického prezidenta Joea Bidena vůči Pchjongjangu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy