Semenyaová se po roční pauze vrátila a hned vyhrála

15. 7. 2010 21:14
Jihoafrická půlkařka zvítězila na mítinku ve Finsku
Caster Semenyaová
Caster Semenyaová | Foto: Reuters

Lappeenranta - Caster Semenyaová má za sebou vítězný návrat na atletickou dráhu po téměř roční přestávce.

Úřadující mistryně světa vyhrála na mítinku v Lappeenrantě závod na 800 metrů, byť v pouze průměrném čase 2:04,22 minuty.

Pro devatenáctiletou atletku byla větším vítězstvím už samotná možnost startovat v mezinárodní soutěži. Od mistrovství světa v Berlíně totiž čekala na analýzu lékařských testů, které měly ukončit pochybnosti o jejím pohlaví. Mezinárodní federace IAAF jí dala definitivně svolení až začátkem července.

Caster se vrací na ovály. Po roce a opět jako žena
Semenyaová je žena a může závodit, potvrdila IAAF

"S výkonem jsem docela spokojená. Není lehké zaběhnout 2:04, když jsem byla jedenáct měsíců doma. Čím víc závodů poběžím, tím lepší to bude," řekla mladá Jihoafričanka v rozhovoru pro finskou televizi.

Semenyaová kvůli nedostatečné přípravě vynechá juniorský světový šampionát, ve vrcholné formě by se ale chtěla představit na říjnových Hrách Commonwealthu v Dillí.