Juniorka Sejpalová skončila na MS v shorttracku šestá na patnáctistovce

ČTK ČTK
12. 3. 2016 14:44
Česká rychlobruslařka Michaela Sejpalová obsadila na mistrovství světa v shorttracku skvělé šesté místo. Teprve osmnáctiletá Sejpalová zaostala jen o jednu pozici za historicky nejlepším českým výsledkem z MS v shorttracku.
Short track (ilustrační foto).
Short track (ilustrační foto). | Foto: Reuters

Soul - Rychlobruslařka Michaela Sejpalová obsadila na mistrovství světa v shorttracku nečekaně šesté místo v závodu na 1500 metrů. Věkem stále ještě juniorka, jež teprve minulou neděli oslavila osmnáctiny, v Soulu jen o jednu pozici zaostala za historicky nejlepším českým výsledkem na MS, kterým je páté místo Kateřiny Novotné na pětistovce z roku 2009.

Sejpalová nejprve šťastně díky času jako poslední postoupila do semifinálové fáze a v ní z druhého místa v jedné ze tří jízd pronikla do finále A. V souboji o medaile zaostala za bronzem o 2,405 sekundy, kanadská vítězka Marianne St-Gelaisová byla o 2,684 sekundy rychlejší.

Na pětisetmetrové trati Sejpalová ztroskotala hned v kvalifikační fázi, ale finálová účast na delší trati ji vynesla na 11. pozici v průběžné klasifikaci víceboje. Tu už nevylepší, protože na trati 1000 metrů nepostoupila do čtvrtfinále a žádné hlavní body už nepřidá.

Zkušenější Novotná byla v Soulu nejlépe 29. na patnáctistovce a celkově jí patří 34. místo.

 

Právě se děje

Další zprávy