Šéf polského volejbalu zvládl famózní MS, teď mu hrozí žalář

ČTK ČTK
16. 11. 2014 15:52
Předseda polského volejbalového svazu byl obviněn z korupce při nedávném mistrovství světa mužů a hrozí mu až 12 let ve vězení.
Polský volejbal zvládl doma uspořádat famózní šampionát i získat zlaté medaile, jeho šéf Miroslaw Przedpelski se však měl dopustit korupce
Polský volejbal zvládl doma uspořádat famózní šampionát i získat zlaté medaile, jeho šéf Miroslaw Przedpelski se však měl dopustit korupce | Foto: Reuters

Katovice - Předseda polského volejbalového svazu byl obviněn z korupce při nedávném mistrovství světa mužů a hrozí mu až 12 let ve vězení.

Miroslaw Przedpelski vede svaz deset let, Polsko za tu dobu udělalo ohromný pokrok a na konci září jeho hráči vybojovali světové zlato. Navíc dostala země přidělen evropský šampionát 2017.

Przedpelski byl zatčen ve čtvrtek kvůli podezření z korupce před šampionátem, údajně za úplatek 400.000 zlotých (asi 2,6 milionu korun) svěřil bezpečnost při MS agentuře Fosa. Její šéf skončil rovněž v rukou policie, stejně jako místopředseda volejbalového svazu.

Oba volejbaloví funkcionáři nyní stráví nejméně tři měsíce ve vyšetřovací vazbě.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Evropská komise podle Havlíčka odblokovala 18 miliard korun na projekty programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost

Evropská komise podle vicepremiéra a ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) odblokovala 18 miliard korun, které zadržovala na projekty v problémovém Operačním programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost. EK platby pozastavila loni na jaře kvůli vysoké chybovosti. Podle vicepremiéra není jasné, kdy peníze proplatí.

"Před chvílí přišla esemeska, že byl dnes odpoledne odblokován ten zadržovaný peníz, těch 18 miliard korun," uvedl Havlíček. Jeho úřad prý čtyři měsíce vše dokládal unijním auditorům, kteří nakonec žádnou chybu neobjevili. "O nic nepřijdeme v tuto chvíli. Teď je jenom otázka, kdy nám ty peníze pošlou," uvedl Havlíček.

Peníze už ministerstvo průmyslu a obchodu dalo firmám, které o ně žádaly pro své projekty z problémového programu. Projekty se často uskutečňují po etapách, a tak se i na základě jednotlivých žádostí o platbu hradí. EK platby proplácí zpětně.

Další zprávy