Seemanová vytvořila na ME nový český rekord a je v semifinále kraulařské padesátky

Aktualizováno 17. 12. 2017 11:22
Česká plavkyně Barbora Seemanová zaplavala v rozplavbě v závodě na 50 metrů volným způsobem čas 24,89 sekundy, čímž stanovila nový český rekord. Na mistrovství Evropy v Kodani tak nebude chybět v semifinále.
Barbora Seemanová
Barbora Seemanová | Foto: ČTK

Kodaň - Plavkyně Barbora Seemanová na mistrovství Evropy v krátkém bazénu vytvořila český rekord na 50 metrů volným způsobem. V rozplavbě zaplavala čas 24,89 sekundy, čímž o čtyři setiny vylepšila tři roky staré národní maximum Anny Kolářové. Jako poslední proklouzla do podvečerního semifinále.

Sedmnáctiletá Seemanová, která v létě získala tři medaile na juniorském mistrovství Evropy, měla v rozplavbách celkem osmnáctý čas. Do semifinálové šestnáctky ale pronikla díky tomu, že postupovat mohou maximálně dvě závodnice z jedné země. A mezi šestnácti nejrychlejšími plavkyněmi byly čtyři Nizozemky.

Povedený poslední start na ME Seemanovou potěšil. "Celý závod se mi jel pocitově super a jsem ráda, že jsem si zlepšila náladu a konečně tam padlo semifinále. Bylo pro mě super, že jsem cítila sílu záběru a nebylo to tak, že se ve vodě jen plácám. Cítila jsem se silná a povedla se mi obrátka a i všechny další základní věci," uvedla v tiskové zprávě.

Do rozplaveb na 50 metrů volným způsobem zasáhly ještě Kristýna Štemberová a Barbora Janíčková, které se umístily v páté desítce.

Seemanová na závěr dopoledního programu nastoupila ještě v ženské polohové štafetě na 4×50 metrů. Společně se Simonou Baumrtovou, Kristýnou Horskou a Lucií Svěcenou obsadily v rozplavbách jedenáctou příčku, takže podvečerní finále bude bez nich.

Daleko za vlastním českým rekordem z této sezony zůstal na 50 metrů znak Tomáš Franta. V rozplavbě skončil časem 24,53 na 33. místě, v říjnu v Plzni plaval o 64 setin sekundy rychleji.