reklama
 
 

Nejdřív tenis, pak až škola. Vondroušová už hodlá prorazit

13. 8. 2015 11:38
Markéta Vondroušová je tenisovou jedničkou, ale trpí kvůli tomu škola.

Praha - Těžko byste teď hledali lepší juniorskou tenistku. Šestnáctiletá Markéta Vondroušová vládne žebříčku dívčího tenisu. Však také už nakukuje do toho dospělého a tam se rozhodně neztrácí. Na Turnaji ITF s dotací 75 tisíc dolarů, který se tento týden hraje na pražské Štvanici, vyhrála první kolo 6:2 a 7:6 proti o 15 let starší a zkušenější Renatě Voráčové.

Jenže úspěch si žádá své oběti. Na úkor tenisu má problémy se školou, které pak řeší na poslední chvíli.

Svůj zápas jste zvládla ve dvou setech, to vám nedělalo problémy ani to velké vedro, které panuje v České republice?
Jsem tu od soboty, takže jsem v tom trénovala, určitě to není nic příjemného, ale už jsem si zvykla. Zpočátku jsem byla hodně udýchaná, hlavně při delších výměnách mi to pak trvalo dlouho, než jsem se vydýchala a mohla pokračovat.

A po herní stránce jste spokojená?
V prvním setu jsem byla překvapená, jak jsem dobře servírovala a měla málo dvojchyb, v tom druhém jsem si to už trochu vynahradila (smích). Ale naštěstí jsem to pak zvládla.

Je to velký rozdíl mezi juniorským a dospělým turnajem?
Tohle je asi můj třetí turnaj mezi dospělými. Určitě ty holky tady hrajou jinak, ale třeba v rychlosti mi to takový rozdíl nepřijde. Spíš je to vidět v tom, že tady bojují pořád až do posledního míče. Je třeba se soustředit na každou výměnu. Když máte výpadek třeba dva gemy, hůř se to pak dohání. V tom je to těžší, ale zatím to zvládám.

A jaké máte plány pro zbytek roku?
Teď pojedu na US Open, pak ještě možná pár juniorských turnajů, ale od příštího roku jen dospělé. Ještě před grandslamem jsem původně chtěla zkusit Kanadu mezi juniorkami, ale to jsme odhlásili, potřebuju si ještě dodělat školu, abych to všechno stihla.

Co studujete?
Tenhle rok jsem dělala na obchodce v Sokolově prvák, ale nestihla jsem to uzavřít. Takže teď budu ve dvou dnech dodělávat sedm předmětů.

To není zrovna málo, dá se to zvládnout?
Mám to tak, že nejdřív jde tenis a pak až škola, ale mamka chce, abych měla maturitu, takže to musím nějak zvládat při tom. Mám individuál, což znamená, že si s učiteli píšeme kvůli zkouškám, oni mi pošlou učení a já pak vždycky jen přijdu a dělám zkoušku. Nejhorší je, že to všechno nechávám na poslední chvíli a pak se učím až den před tím. (smích)

autor: Miroslav Harnoch | 13. 8. 2015 11:38

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama