Sdruženář Frenzel vyhrál potřetí za sebou Světový pohár

6. 3. 2015 16:10
Němec Eric Frenzel dva závody před koncem sezony obhájil křišťálový glóbus pro vítěze Světového poháru v severské kombinaci.
Eric Frenzel.
Eric Frenzel. | Foto: Reuters

Lahti - Němec Eric Frenzel dva závody před koncem sezony obhájil křišťálový glóbus pro vítěze Světového poháru v severské kombinaci. Olympijskému šampionovi stačilo k třetímu celkovému triumfu za sebou obsadit 23. místo v dnešním závodu v Lahti, který vyhrál Japonec Akito Watabe. Český sdruženář Miroslav Dvořák obsadil 28. pozici.

Šestadvacetiletý Frenzel měl celkové vítězství prakticky jisté už před běžeckou částí. Jeho největší soupeř Rakušan Bernhard Gruber totiž ve Finsku ze zdravotních důvodů vůbec nestartuje a třetí v pořadí SP Nor Jan Schmid, který ho jako poslední mohl ohrozit, pokazil skok a bylo jasné, že obrovskou ztrátu nedožene. Nakonec Schmid vůbec nebodoval.

Trojnásobný mistr světa Frenzel má po patnácti ze sedmnácti závodů SP náskok 228 bodů před dnešním vítězem Watabem. Japonec vyhrál o tři sekundy před čtyřnásobným medailistou z nedávného mistrovství světa ve Falunu Johannesem Rydzekem. Třetí skončil další Němec Fabian Riessle.

Z českých reprezentantů dosáhl na body jen Dvořák, jenž se v běhu posunul o čtyři místa na 28. příčku. Petr Kutal doběhl předposlední pětačtyřicátý a Tomáš Portyk po pokaženém skoku (41. místo) do druhé části neodstartoval.

Závod SP v severské kombinaci v Lahti (Finsko):

1. A. Watabe (Jap.) 28:56,3, 2. Rydzek -3,0, 3. Riessle (oba Něm.) -9,1, 4. Krog (Nor.) -10,9, 5. Pittin (It.) -13,8, 6. Klemetsen (Nor.) -28,0, 7. Kato (Jap.) -30,2, 8. Bieler (Rak.) -32,4, 9. Lamy Chappuis (Fr.) -33,9, 10. Kokslien (Nor.) -38,5, ...28. Dvořák -2:01,9, 45. Kutal -5:13, Portyk (všichni ČR) nenastoupil do běhu.

Průběžné pořadí SP (po 15 ze 17 závodů): 1. Frenzel (Něm.) 869 b., 2. A. Watabe 641, 3. Gruber (Rak.) a Riessle 620, 5. Rydzek 601, 6. Schmid (Nor.) 578, ...22. Dvořák 175, 33. Portyk 80.