Sdruženář Dvořák v krutém mrazu vybojoval třetí místo

4. 1. 2014 10:54
Sdruženář Miroslav Dvořák si dojel na Světovém poháru v Čajkovském pro třetí místo.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: ČTK

Čajkovskij - Sdruženář Miroslav Dvořák si dojel ve dvacetistupňovém mrazu v Čajkovském pro druhé umístění na stupních vítězů ve Světovém poháru. Šestadvacetiletý Čech v Rusku obsadil třetí pozici a vyrovnal svůj nejlepší výsledek v kariéře, jehož dosáhl před rokem v Almaty.

Dvořák si na pódiové umístění v závodu, který vynechala většina elitních sdruženářů, zadělal čtrnáctým místem po skoku. V běhu pak spolu s Němcem Björnem Kircheisenem a Rakušanem Lukasem Klapferem vytvořili rychlou trojici, která stíhala vedoucí duo Wilhelm Denifl, Tim Hug.

V závěrečném stoupání krátce před cílem desetikilometrového úseku se Kircheisen s Dvořákem přehnali přes Rakušana Denifla a dostali se na medailové pozice. Vedení udržel Švýcar Hug, jehož dosavadním maximem v SP byla devátá příčka.

Na body z Čechů dosáhli ještě 24. Tomáš Portyk a poprvé v sezoně 28. Tomáš Slavík. Aleš Vodseďálek obsadil 41. místo.

Po nedělním závodu v Čajkovském čeští reprezentanti vynechají další dva podniky Světového poháru ve francouzském středisku Chaux Neuve. "Potřebujeme nutně skákat, a tak budeme hledat místo, kde to půjde. Musíme na můstku získat ještě větší sebedůvěru," vysvětlil kouč týmu Luděk Šablatura.

Závod SP v severské kombinaci v Čajkovském (Rusko):

1. Hug (Švýc.) 27:44,9, 2. Kircheisen (Něm.) -5,7, 3. Dvořák (ČR) -8,3, 4. Denifl -11,8, 5. Klapfer (oba Rak.) -29,9, 6. Fletcher (USA) -35,4, ...24. Portyk -1:28,8, 28. Slavík -1:52,9, 41. Vodseďálek (všichni ČR) -3:39,9.

Průběžné pořadí SP (po 7 ze 17 závodů): 1. Frenzel (Něm.) 403, 2. A. Watabe (Jap.) 341, 3. Lamy Chappuis (Fr.) 312, 4. Kokslien 258, 5. Klemetsen (oba Nor.) 248, 6. Rydzek (Něm.) 238, ...15. Dvořák 124, 34. Portyk 37, 74. Churavý (ČR) 5, 67. Slavík 3.