Sdruženář Dvořák vylepšil 8. místem v Lahti české maximum sezony

Aktualizováno 21. 2. 2016 14:39
Český sdruženář Miroslav Dvořák odstartuje do běžecké části závodu Světového poháru v Lahti z deváté pozice.
Miroslav Dvořák.
Miroslav Dvořák. | Foto: Reuters

Lahti - Sdruženář Miroslav Dvořák dojel osmý v závodu Světového poháru v Lahti a dosáhl nejlepšího českého výsledku v sezoně. Vyhrál Němec Fabian Riessle před krajanem Ericem Frenzelem, vedoucím mužem seriálu.

Dosud nejlepším českým výsledkem zimy bylo desáté místo Tomáše Portyka z prosincového závodu v Ramsau. Dvořák do sezony naskočil kvůli mononukleóze až koncem ledna a návrat formy naznačil už v pátek dvanáctým místem.

V neděli sdruženáři kvůli silnému větru na můstku neskákali a do běhu nastoupili podle výsledků pátečního kvalifikačního skoku. V tom Dvořák dopadl na 120 metrů a do běhu vyrazil devátý s odstupem minuty a půl za nejlepšími.

Na desetikilometrové trati se Dvořák držel ve skupině bojující o páté místo. Osmadvacetiletý závodník pak dojel na trati, na které se za rok uskuteční mistrovství světa, osmý a při projetí cílem švihl spokojeně rukou.

Portyk nestartoval, jelikož se přesunul na juniorské mistrovství světa do Rumunska.

O triumf bojovala trojice sdruženářů a nejvíce sil měl Riessle, který si dojel pro třetí výhru v sezoně. Frenzel byl druhý s odstupem pěti vteřin, třetí skončil Japonec Akito Watabe.

Závod SP v severské kombinaci v Lahti (Finsko):

1. Riessle 25:50,9, 2. Frenzel (oba Něm.) -5,1, 3. A. Watabe (Jap.) -11,0, 4. Rydzek (Něm.) -59,7, 5. Schmid (Nor.) -1:03,0, 6. Herola (Fin.) -1:03,0, 7. Braud (Fr.) -1:10,1, 8. Dvořák (ČR) -1:11,7, 9. Klapfer (Rak.) -1:25,5, 10. Korg (Nor.) -1:26,2, ...Kutal (ČR) nedokončil.

Průběžné pořadí SP (po 14 z 19 závodů): 1. Frenzel 1091 b., 2. A. Watabe 904, 3. Riessle 789, 4. Graabak (Nor.) 573, 5. Rydzek 481, 6. Krog (Nor.) 466, ...23. Portyk (ČR) 123, 33. Dvořák 54.