Schleck se zlobí kvůli dopingovému bratru, Vande Velde končí

Sport Sport
5. 7. 2013 14:39
Lucemburský cyklista Andy Schleck se zlobí na svojí stáj, americký favorit Christian Vande Velde na Tour končí.
Největší favorité Tour de France 2012
Největší favorité Tour de France 2012 | Foto: Reuters, Aktuálně.cz

Montpellier - Lucemburský cyklista Andy Schleck se jen těžko vyrovnává s rozhodnutím vedení stáje RadioShack Leopard, kteří nehodlají obnovit spolupráci s jeho bratrem Fränkem, jemuž tento měsíc vyprší roční trest za doping.

"Kdybych řekl, co si opravdu myslím, mohli by to použít proti mě a taky mě vyhodit," řekl před startem páteční sedmé etapy Tour. Fränk Schleck o jubilejní 100. ročník slavného závodu přišel, protože si odpykává trest za pozitivní dopingový test na diuretika na loňské "Staré dámě".

Distanc vyprší příští týden, zástupci týmu ale ve čtvrtek oznámili, že s jezdcem už nepočítají a na příští rok mu nedají smlouvu. Andy Schleck prohlásil, že ho jejich rozhodnutí zklamalo.

Definitivně končí Vande Velde

To americký veterán Christian Vande Velde, který je jednou z důležitých postav v dopingovém případu Lance Armstronga, má jiné starosti. Po pádu v úvodu dnešní kopcovité etapy, do které se zapletl mimo jiné i s průběžně druhým Edvaldem Boassonem Hagenem, Nairem Quintanou či Michaelem Schärer, totiž definitivně letošní Tour zabalil.

Několikanásobný americký šampión v časovce a čtvrtý muž na "Staré dámě" v roce 2008 už měl pochroumané rameno, další pád tak pro sedmatřicetiletého jezdce stáje Garmin znamenal definitivní konec.

Americká stáj tak opět neprožívá dobrou Tour de France, v závodě totiž pokračuje se zlomeným žebrem kanadský lídr této formace a loňský senzační vítěz Gira Ryder Hesjedal.

 

Právě se děje

Další zprávy