Schleck se zlobí kvůli dopingovému bratru, Vande Velde končí

Sport Sport
5. 7. 2013 14:39
Lucemburský cyklista Andy Schleck se zlobí na svojí stáj, americký favorit Christian Vande Velde na Tour končí.
Největší favorité Tour de France 2012
Největší favorité Tour de France 2012 | Foto: Reuters, Aktuálně.cz

Montpellier - Lucemburský cyklista Andy Schleck se jen těžko vyrovnává s rozhodnutím vedení stáje RadioShack Leopard, kteří nehodlají obnovit spolupráci s jeho bratrem Fränkem, jemuž tento měsíc vyprší roční trest za doping.

"Kdybych řekl, co si opravdu myslím, mohli by to použít proti mě a taky mě vyhodit," řekl před startem páteční sedmé etapy Tour. Fränk Schleck o jubilejní 100. ročník slavného závodu přišel, protože si odpykává trest za pozitivní dopingový test na diuretika na loňské "Staré dámě".

Distanc vyprší příští týden, zástupci týmu ale ve čtvrtek oznámili, že s jezdcem už nepočítají a na příští rok mu nedají smlouvu. Andy Schleck prohlásil, že ho jejich rozhodnutí zklamalo.

Definitivně končí Vande Velde

To americký veterán Christian Vande Velde, který je jednou z důležitých postav v dopingovém případu Lance Armstronga, má jiné starosti. Po pádu v úvodu dnešní kopcovité etapy, do které se zapletl mimo jiné i s průběžně druhým Edvaldem Boassonem Hagenem, Nairem Quintanou či Michaelem Schärer, totiž definitivně letošní Tour zabalil.

Několikanásobný americký šampión v časovce a čtvrtý muž na "Staré dámě" v roce 2008 už měl pochroumané rameno, další pád tak pro sedmatřicetiletého jezdce stáje Garmin znamenal definitivní konec.

Americká stáj tak opět neprožívá dobrou Tour de France, v závodě totiž pokračuje se zlomeným žebrem kanadský lídr této formace a loňský senzační vítěz Gira Ryder Hesjedal.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Home Credit se vzdává snu o hongkongské burze

Skupina Home Credit nebude kvůli tržním podmínkám pokračovat v přípravě vstupu na hlavní trh burzy v Hongkongu se svými akciemi. Bez dalších podrobností to oznámila firma. Stoprocentně vlastněná dceřiná firma Home Credit B.V. (HCBV), která se zaměřuje na spotřebitelské úvěry, požádala o povolení obchodovat s akciemi v Hongkongu v červenci.

Zdroj: ČTK
před 34 minutami

Druhý start ve finále SP střelci Nepejchalovi nevyšel

Druhý start ve finále Světového poháru českému sportovnímu střelci Filipu Nepejchalovi tolik nevyšel. Vítěz třípolohové střelby z malorážky dnes v Číně obsadil čtrnácté místo ve vzduchové pušce.

Dvacetiletý český talent tentokrát v disciplíně, v níž už dvakrát vyhrál soutěž Světového poháru včetně letošního triumfu v Mnichově, porazil jediného soupeře. S kvalifikačním nástřelem 620,8 bodu jej téměř pět bodů dělilo od postupu do osmičlenného finále.

Soutěž ovládl indický střelec Divjanš Singh Panvar, který teprve před měsícem oslavil sedmnácté narozeniny, o jedinou desetinu bodu před Istvánem Pénim z Maďarska.

před 1 hodinou

Podíleli se na ochraně ohrožených gepardů, íránský soud je poslal na dlouhé roky do vězení za špionáž

Íránský soud vyměřil tresty odnětí svobody v délce šesti až deseti let šesti ochráncům přírody. Byli obviněni ze špionáže. Podíleli se totiž na projektu záchrany v Asii kriticky ohrožených gepardů a používali k jejich pozorování skryté kamery. Informovala o tom dnes agentura AP.

Newyorské centrum zabývající se lidskými právy v Íránu oznámilo, že ochránci byli odsouzeni za kontakty s USA, tedy nepřítelem státu. V téže kauze budou souzeni ještě dva lidé. Ve skupině byl také Kavous Seyed Emami s občanstvím Íránu a Kanady, který zemřel loni v únoru za nejasných okolností ve vězeňské vazbě, kde čekal na soud. Vdově po něm pak Írán po nějaký čas bránil vycestovat ze země.

Zdroj: ČTK
Další zprávy