Skvělý Schempp ovládl sprint v Pokljuce, Češi svou krizi nezastavili

Sport Sport
17. 12. 2015 15:38
Čeští biatlonisté ani v oblíbené Pokljuce nezazářili, v úvodním sprintu byl nejlepší Ondřej Moravec, který skončil ve druhé desítce. Závod vyhrál Němec Simon Schempp.
Ondřej Moravec byl nejlepším českým biatlonistou
Ondřej Moravec byl nejlepším českým biatlonistou | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Pokljuka - Ani v oblíbené Pokljuce nedokázali čeští biatlonisté zastavit vážnou výsledkovou krizi. V úvodním sprintu slovinské zastávky Světového poháru skončil z Čechů nejlepší Ondřej Moravec na 19. místě. Bodoval také Jaroslav Soukup, který dojel 25, a Michal Krčmář na 39. pozici.

Sprint mužů jsme sledovali živě zde.

"Nebyl to špatný závod, máme tři kluky na bodech, to se počítá, bohužel chyby na střelnici se neodpouští, a proto to nebylo lepší," hodnotil závod pro Českou televizi Ondřej Rybář.

Češi rozběhli závod skvěle Moravec i Šlesingr zastříleli první ležku čistě a dlouho figurovali po této fázi závodu v první desítce. Problém přišel na stojce. První jmenovaný pokazil čtvrtou ránu, musel tady na trestné kolo a pořadím se propadl až do druhé desítky.

Šlesingr na druhé položce úplně selhal, trefil pouze jeden terč a čtyři trestná kola ho uvrhla do obav, zda se vůbec probojuje do sobotního stíhacího závodu, kam postupuje 60 nejlepších. Nakonec z toho bylo 50. místo a do limitu se vešel.

Dobrý závod zajel Jaroslav Soukup, který se s jednou chybou na stojce dostal na body a těsně se to povedlo i Michalu Krčmářovi, který se dvěma minutými terči skončil 39. Tomáš Krupčík skončil 76.

Dlouho to vypadalo, že první místo by mohl vybojovat legendární norský veterán Ole Einar Björndalen, ale Němec Simon Schempp také zastřílel skvěle a vyhrál s náskokem 15 vteřin. Třetí byl Rus Jevgenij Garaničev, lídr Světového poháru Martin Fourcade skončil pátý.

SP v biatlonu v Pokljuce (Slovinsko):

Muži - sprint 10 km: 1. Schempp (Něm.) 23:02,5 min. (0 trest. kol), 2. Björndalen (Nor.) -15,2 (0), 3. Garaničev -25,1 (0), 4. Slepov (oba Rus.) -25,3 (0), 5. M. Fourcade (Fr.) -25,6 (1), 6. Šipulin (Rus.) -28,4 (1), 7. Fillon Maillet (Fr.) -31,9 (0), 8. Doll (Něm.) -33,3 (1), 9. T. Bö (Nor.) -36,9 (1), 10. Volkov (Rus.) -39,8 (0), ...19. Moravec -1:05,7 (1), 25. Soukup -1:16,2 (1), 39. Krčmář -1:32,4 (2), 50. Šlesingr -1:59,3 (4), 76. Krupčík (všichni ČR) -2:45,1 (3).

Průběžné pořadí SP (po 6 z 26 závodů): 1. M. Fourcade 294 b., 2. Björndalen 255, 3. Schempp 228, 4. Fillon Maillet 226, 5. Svendsen (Nor.) 216, 6. T. Bö 197, ...22. Moravec 89, 41. Krčmář 47, 44. Šlesingr 38, 50. Soukup 30, 69. Krupčík 3

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 4 hodinami

Dálnici D11 zablokoval na dvě hodiny kamion, který dostal smyk

Provoz na dálnici D11 byl ve směru na Hradec Králové zhruba od 20:00 přerušený. Na 64. kilometru u Chlumce nad Cidlinou dostalo nákladní auto smyk a stálo napříč vozovkou. Událost se obešla bez zranění, řekla policejní mluvčí Šárka Pižlová. Situaci navíc komplikovala cisterna, která zůstala stát na krajnici a bránila kamionu v manévrování. Provoz byl obnoven krátce před 22:30.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Svět je podle apokalyptických hodin stále 100 vteřin před zničením

Vědci dnes ponechali ručičky na ciferníku symbolických hodin posledního soudu na pozici 100 vteřin před půlnocí. Na stejném místě byly i minulé dva roky. Podle dnešního sdělení expertů svět z hlediska ohrožení jadernou válkou a klimatickou změnou není o nic bezpečnější, než byl loni.

"Toto rozhodnutí v žádném případě neznamená, že se bezpečnostní situace stabilizovala. Naopak, údaj hodin je stále nejblíže apokalypse, jaká může civilizaci zničit," uvádí se v prohlášení vědců, kteří byli přizváni jako poradci ke stanovení polohy ručiček. Pomyslný odpočet posledního soudu, který vznikl v roce 1947, je projektem odborného časopisu Bulletin amerických jaderných vědců (BAS). Symbolické apokalyptické hodiny jsou na Chicagské univerzitě.

Hodiny mají být ukazatelem toho, jak daleko je zničení světa nebezpečnými technologiemi, přičemž půlnoc znamená globální katastrofu, například jadernou válku nebo nezvratnou klimatickou krizi.

Časopis BAS založil v roce 1945 Albert Einstein a vědci z Chicagské univerzity, kteří byli při vývoji první atomové bomby v projektu Manhattan. Hodiny posledního soudu vznikly o dva roky později.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 5 hodinami

Exploze v Ghaně srovnala se zemí stovky domů, z místa jsou hlášeni mrtví

Exploze ve venkovské oblasti na západě Ghany srovnala se zemí stovky domů a připravila o život zatím neupřesněný počet obyvatel. Informovala o tom dnes agentura Reuters, podle níž výbuch zapříčinila srážka motocyklu s nákladním autem, které převáželo výbušniny do zlatého dolu.

Na videích, která zveřejnila místní média, je vidět doutnající místo výbuchu a trosky domů, popsal Reuters, jenž zároveň poznamenal, že pravost videí zatím není ověřena. Na jednom záznamu jsou podle něj vidět také dvě bezvládná těla pokrytá prachem.

Zástupce šéfa úřadu pro řešení katastrof Seji Saji Amedonu uvedl, že exploze zničila na 500 domů. Místní pracovník úřadu pro mimořádné události médiím sdělil, že viděl deset mrtvých lidí. Oficiálně však úřady počet obětí neoznámily.

"Veřejnosti bylo doporučeno, aby se v zájmu své bezpečnosti přesunula z oblasti do okolních měst," uvedla policie a dodala, že nedaleká města úřady požádaly, aby přeživším zpřístupnili veřejná místa včetně školních tříd a kostelů.

Ghanský prezident Nana Akufo-Addo mezitím potvrdil, že neštěstí, které se stalo mezi městy Bogoso a Bawdie, si vyžádalo lidské životy. "Je to skutečně tragická událost a jménem vlády vyjadřuji hlubokou soustrast rodinám zesnulých," uvedla hlava státu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy