Skvělý Schempp ovládl sprint v Pokljuce, Češi svou krizi nezastavili

17. 12. 2015 15:38
Čeští biatlonisté ani v oblíbené Pokljuce nezazářili, v úvodním sprintu byl nejlepší Ondřej Moravec, který skončil ve druhé desítce. Závod vyhrál Němec Simon Schempp.
Ondřej Moravec byl nejlepším českým biatlonistou
Ondřej Moravec byl nejlepším českým biatlonistou | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Pokljuka - Ani v oblíbené Pokljuce nedokázali čeští biatlonisté zastavit vážnou výsledkovou krizi. V úvodním sprintu slovinské zastávky Světového poháru skončil z Čechů nejlepší Ondřej Moravec na 19. místě. Bodoval také Jaroslav Soukup, který dojel 25, a Michal Krčmář na 39. pozici.

Sprint mužů jsme sledovali živě zde.

"Nebyl to špatný závod, máme tři kluky na bodech, to se počítá, bohužel chyby na střelnici se neodpouští, a proto to nebylo lepší," hodnotil závod pro Českou televizi Ondřej Rybář.

Češi rozběhli závod skvěle Moravec i Šlesingr zastříleli první ležku čistě a dlouho figurovali po této fázi závodu v první desítce. Problém přišel na stojce. První jmenovaný pokazil čtvrtou ránu, musel tady na trestné kolo a pořadím se propadl až do druhé desítky.

Šlesingr na druhé položce úplně selhal, trefil pouze jeden terč a čtyři trestná kola ho uvrhla do obav, zda se vůbec probojuje do sobotního stíhacího závodu, kam postupuje 60 nejlepších. Nakonec z toho bylo 50. místo a do limitu se vešel.

Dobrý závod zajel Jaroslav Soukup, který se s jednou chybou na stojce dostal na body a těsně se to povedlo i Michalu Krčmářovi, který se dvěma minutými terči skončil 39. Tomáš Krupčík skončil 76.

Dlouho to vypadalo, že první místo by mohl vybojovat legendární norský veterán Ole Einar Björndalen, ale Němec Simon Schempp také zastřílel skvěle a vyhrál s náskokem 15 vteřin. Třetí byl Rus Jevgenij Garaničev, lídr Světového poháru Martin Fourcade skončil pátý.

SP v biatlonu v Pokljuce (Slovinsko):

Muži - sprint 10 km: 1. Schempp (Něm.) 23:02,5 min. (0 trest. kol), 2. Björndalen (Nor.) -15,2 (0), 3. Garaničev -25,1 (0), 4. Slepov (oba Rus.) -25,3 (0), 5. M. Fourcade (Fr.) -25,6 (1), 6. Šipulin (Rus.) -28,4 (1), 7. Fillon Maillet (Fr.) -31,9 (0), 8. Doll (Něm.) -33,3 (1), 9. T. Bö (Nor.) -36,9 (1), 10. Volkov (Rus.) -39,8 (0), ...19. Moravec -1:05,7 (1), 25. Soukup -1:16,2 (1), 39. Krčmář -1:32,4 (2), 50. Šlesingr -1:59,3 (4), 76. Krupčík (všichni ČR) -2:45,1 (3).

Průběžné pořadí SP (po 6 z 26 závodů): 1. M. Fourcade 294 b., 2. Björndalen 255, 3. Schempp 228, 4. Fillon Maillet 226, 5. Svendsen (Nor.) 216, 6. T. Bö 197, ...22. Moravec 89, 41. Krčmář 47, 44. Šlesingr 38, 50. Soukup 30, 69. Krupčík 3