Sbírka kompletní: Sáblíková vyhrála univerziádu

14. 12. 2013 15:03
Česká rychlobruslařka Martina Sáblíková vyhrála na zimní univerziádě závod na 3000 metrů a získala poslední zlato, které jí ve sbírce chybělo.
Martina Sáblíková opět vládla.
Martina Sáblíková opět vládla. | Foto: Pavel Lebeda pro Sport Invest Group

Praha - Rychlobruslařka Martina Sáblíková vyhrála na zimní univerziádě v Itálii s přehledem závod na 3000 metrů. Dvojnásobná olympijská vítězka z Vancouveru a dvojnásobná mistryně světa v této disciplíně tak získala zlato, které jako jediné ve své medailové sbírce dosud neměla.

Stříbrnou medaili přidala ve večerní soutěži skokanek na lyžích Michaela Doleželová. Devatenáctiletá reprezentantka útočila po prvním kole na zlato, druhý skok se jí ale tolik nepovedl a klesla na druhé místo. Vladěna Pustková skončila šestnáctá. Čestmír Kožíšek, jenž byl v polovině závodu mužů čtvrtý, obsadil osmé místo.

Sáblíková, jíž v posledních týdnech komplikovalo přípravu zranění třísla z listopadového závodu SP v Salt Lake City, zajela na otevřené dráze v Baselga di Pine čas 4:13,72 minuty, což je o více než deset sekund za jejím osobním venkovním maximem. Nejbližší soupeřku Korejku Kim Po-num ale porazila o 3,55 sekundy.

Na univerziádě se Sáblíková ještě může postavit na start závodu na 5000 metrů, který je na programu v úterý. S trenérem Petrem Novákem se ale rozhodnou až podle aktuální situace.

Běžkyně na lyžích Sandra Schutzová ztroskotala ve sprintu klasicky v semifinále a obsadila konečné deváté místo. Eliška Hájková vypadla ve čtvrtfinále a skončila šestnáctá. Mezi muži prošel kvalifikací pouze Jan Šrail, jenž vybojoval 14. příčku.

V superobřím slalomu skončil nejlepší z Čechů Ondřej Berndt dvanáctý. Martin Píša obsadil 33. místo, Michael Waligora dojel o deset příček za ním a Adam Zika závod nedokončil.

Čeští hokejisté podruhé prohráli a jejich šance na postup ze skupiny je už jen teoretická. Po čtvrteční porážce 2:3 se Slovenskem dnes utrpěli debakl 1:7 s Ruskem.