Sázkaři: Češi přivezou čtyři medaile

ČTK, SportPlus
8. 2. 2006 18:41
Praha - Neumannová, hokejisté, Janda Sáblíková, Sudová? Tak počítají sportovní fanoušci před začátkem olympijských her v Turíně české medailové naděje. Bookmakeři domácích sázkových kanceláři jim dávají za pravdu, tipují, že se výprava vrátí s Itálie se čtyřmi cennými kovy na kontě. Na tuto možnost totiž vypsali nejnižší kurz.
Medaile pro zimní olympiádu v Turíně.
Medaile pro zimní olympiádu v Turíně. | Foto: Reuters

Olympiády nebývají mezi sázkaři tak populární jako jiné sportovní festivaly typu fotbalových či hokejových šampionátů. Turínské hry však podle odhadů mohou překonat v objemu vložených peněz rekord zimních olympiád a možná i her celkově.

Zástupci sázkovek pro to dělají všechno. Je možno si například vsadit na rychlobruslařku Martinu Sáblíkovou, kterou příznivci zaregistrovali až nedávno. To, že získá ve své parádní disciplíně, tedy jízdě na pět kilometrů, medaili, považuje například Fortuna za poměrně jistý tip a vypsala kurz 1,4.

Naprostou tutovkou je pak medaile Kateřiny Neumannové, na níž je vypsán kurz 1,07. Na podobném tipu byste ale příliš nevydělali, za vloženou stovku si ze sázkové kanceláře v případě úspěchu odnesete 107 korun. U všech okýnek českých sázkových kanceláří se však platí desetiprocentní manipulační poplatek ze vsazené částky.

Sázková kancelář Synot Tip vypsala také kurzy na to, zda více cenných kovů získá skokan Jakub Janda nebo běžkyně Neumannová. Na konkrétní medaili přitom nebude záležet. Bookmakeři společnosti zatím více věří české běžkyni a vypsali na ni nižší kurz 1,6. Na to, že oba získají stejný počet medailí, je stanoven kurz 2,4. Pokud budou sázkaři věřit více Jakubu Jandovi, získají za každou vsazenou stokorunu 350 korun.

Největším lákadlem fanoušků a sázkařů bude hokejový turnaj. Podle Tipsportu, Fortuny i Chance je český tým druhým favoritem za Kanadou. Další v pořadí je pak Rusko a Švédsko. Slováci pak mají podle sázkových kanceláří větší šanci na zisk olympijského titulu než Finové, s nimiž se utkáme už ve skupině, kurz na ně je ale oproti Čechům více než dvojnásobný.

Sázkaři českým sportovcům věří. Podle hlavního bookmakera Fortuny Michala Hanáka většinou klienti tipují, že výprava přiveze domů čtyři a více medailí. Ale sázející v Ostravě také vložil sto tisíc korun na možnost, že medaile bude jen jedna, což mu může vynést 1,150 milionu korun.

 

Právě se děje

před 13 minutami

EU uvalila sankce na čtyři Rusy kvůli uvěznění Navalného

Evropská unie uvalila sankce na čtyři ruské činitele kvůli uvěznění opozičníka Alexeje Navalného a potlačování protestů. Je mezi nimi generální prokurátor či hlavní vyšetřovatel.

Zdroj: ČTK
před 43 minutami

Jaromír Nohavica chystá sérii koncertů pro ženy

Písničkář Jaromír Nohavica u příležitosti Mezinárodního dne žen chystá sérii sedmi on-line koncertů pro ženy. Všechny skladby bude hrát na přání, a to od od 8. do 14. března vždy od 19 hodin. Audiopřenos si zájemci mohou zapnout na jeho webu. "Písničkových přání přišlo opravdu hodně, a tak z původně jediného plánovaného Koncertu k Mezinárodnímu dni žen nakonec vznikl Mezinárodní týden žen," vysvětluje Nohavica. První koncert příští pondělí 8. března sestaví z 20 nejčastěji objednávaných písní. V následujících šesti večerech zazní dalších 120 skladeb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy