Šavrda asijskou ligu neuznává: Ať si pak tenisté nestěžují

Aleš Vávra Aleš Vávra
9. 12. 2014 6:11
Po Karlu Nováčkovi zkritizoval asijskou tenisovou ligu také trenér Vladislav Šavrda.
Tomáš Berdych hraje v IPTL za Singapore Slammers.
Tomáš Berdych hraje v IPTL za Singapore Slammers. | Foto: Reuters

Praha - Nesoulad v názorech českých tenisových odborníků na v těchto týdnech probíhající asijský projekt International Premier Tennis League, do něhož se kromě dalších hvězd zapojil i elitní český tenista Tomáš Berdych, pokračuje.

Po Karlu Nováčkovi, který na ambiciózním podniku nenechal suchou nit (čtěte zde), Janu Kodešovi, jenž naopak označil týmový turnaj za dobrou věc (čtěte zde), a Františku Pálovi, který byl rovněž poměrně vstřícný (čtěte zde), se k takzvané asijské lize vyjádřil i renomovaný trenér Vladislav Šavrda.

Šavrda: Ten projekt se mi nelíbí

Ten se v rozhovoru pro Aktuálně.cz připojil k názoru Nováčka a International Premier Tennis League podrobil ostré kritice.

"Abych řekl pravdu, ten projekt se mi vůbec nelíbí. Ano, pro pořadatele to je úžasné, je to atrakce pro ty diváky tam, ale mě to třeba jako fanouška absolutně nezajímá," uvedl Šavrda.

"Exhibiční tenis neuznávám. Tenis má na rozdíl od jiných sportů strašně moc vrcholů za sezonu. Jsou tu grandslamy, turnaje masters, Fed Cup, Davis Cup. Toho soutěžení mi přijde opravdu hodně, tohle je trochu zbytečné," dodal odborník.

"Když leží prachy na stole, shrábnou je"

Šavrda nepochybuje o tom, že pro hráče je hlavní a možná i jedinou motivací astronomická finanční odměna. "Evidentně je to otázka peněz. A když se k tomu propůjčili i takoví borci, jako je Federer nebo Djokovič, musí jít o opravdu vysoké částky."

Někdejší daviscupový kapitán příliš nechápe, kde berou hráči na sklonku roku síly na cestování mezi asijskými velkoměsty. Po sportovní stránce projekt příliš náročný není, ovšem síly mohou ubírat hodiny strávené v letadle i drsné klimatické podmínky.

"Asi se jim to vyplatí, co na to říct. Na jedné straně nadávají na nabitou termínovou listinu, ale potom když leží prachy na stole, tak je shrábnou a jdou hrát. Dobře, ale ať si potom nestěžují," poznamenal Šavrda.

Ohrozí asijská liga Berdychovu účast v Davis Cupu?

Nechce polemizovat, zda může prodloužení sezony nějak ohrozit účast Tomáše Berdycha v příštím ročníku Davisova poháru. "Netuším, jaké má plány. Ale myslím si, že ten konec roku by se dal určitě využít smysluplněji. Odpočinkem a přípravou," řekl trenér.

Na jednu stranu ale tenisty chápe. "Je jasné, že si řeknou: kariéra není dlouhá, a tak dokud běží, musím vydělat, co se dá. Jenže stejně mám pocit, že obecně by jim spíš prospělo, kdyby si opravdu ten měsíc odpočinuli," uzavřel Šavrda.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 13 minutami

Kubánské úřady poprvé potvrdily, že v souvislosti s protivládními demonstracemi z loňského července stíhají stovky lidí

Oficiální místa dosud zprávy o zadržených nekomentovala, organizace na ochranu lidských práv ale referovaly o rozsáhlé represi a americké ministerstvo zahraničí mluvilo o stovkách lidí ve vězení.

Podle prohlášení, který dnes otiskl vládní deník Granma, za demonstrace bylo stíháno 790 osob. Zhruba 80 jich nakonec úřady neobvinily a 172 již bylo odsouzeno. Nejčastějšími obviněními jsou poškozování cizí věci, násilí proti úřední osobě či narušování veřejného pořádku. Zhruba 70 procent obviněných je ve vazbě. Mezi stíhanými jsou i desítky nezletilců.

Zdroj: ČTK
před 19 minutami

Křeslo zbývajícího, šestého místopředsedy sněmovny zůstalo i po prvním kole úterní tajné volby neobsazené

Poslanci nezvolili nominanta ANO Karla Havlíčka ani předsedu SPD Tomia Okamuru. Oba postoupili do druhého kola, které následuje. Jeho výsledky budou vyhlášeny ve středu ráno.

Ke zvolení bylo nutných 81 poslaneckých hlasů. Někdejší vicepremiér Havlíček dostal 57 hlasů a Okamura 24 hlasů, oznámil předseda volební komise Martin Kolovratník (ANO). Komise vydala 161 hlasovacích lístků, 11 poslanců svůj hlas neodevzdalo. Volilo tedy 150 poslanců.

Zdroj: ČTK
před 35 minutami

Šéfkou Klicperova divadla zůstává na dalších šest let Mikulková

Klicperovo divadlo v Hradci Králové nadále povede dosavadní ředitelka Eva Mikulková. V konkurzu porazila bývalého šéfa pražského Národního divadla Daniela Dvořáka a divadelníka Josefa Jana Kopeckého. Rozhodnutí výběrové komise v úterý schválila správní rada, která Mikulkovou potvrdila ve funkci na dalších šest let.

"Pandemie ze všeho nejvíce nepřeje kultuře a pro divadla a další kulturní instituce je to mimořádně těžká doba, proto je dobře, že tým kolem paní ředitelky bude moci pokračovat," říká náměstkyně hejtmana pro kulturu Martina Berdychová z hnutí Východočeši.

Divadlo mělo před pandemií rozpočet okolo 70 milionů korun, vloni 65 milionů. Financují jej z největší části město Hradec Králové a dále Královéhradecký kraj s ministerstvem kultury. Mikulková jej vede od roku 2015.

Zdroj: ČTK
Další zprávy