reklama
 
 

Šavrda asijskou ligu neuznává: Ať si pak tenisté nestěžují

9. 12. 2014 6:11
Po Karlu Nováčkovi zkritizoval asijskou tenisovou ligu také trenér Vladislav Šavrda.

Praha - Nesoulad v názorech českých tenisových odborníků na v těchto týdnech probíhající asijský projekt International Premier Tennis League, do něhož se kromě dalších hvězd zapojil i elitní český tenista Tomáš Berdych, pokračuje.

Po Karlu Nováčkovi, který na ambiciózním podniku nenechal suchou nit (čtěte zde), Janu Kodešovi, jenž naopak označil týmový turnaj za dobrou věc (čtěte zde), a Františku Pálovi, který byl rovněž poměrně vstřícný (čtěte zde), se k takzvané asijské lize vyjádřil i renomovaný trenér Vladislav Šavrda.

Šavrda: Ten projekt se mi nelíbí

Ten se v rozhovoru pro Aktuálně.cz připojil k názoru Nováčka a International Premier Tennis League podrobil ostré kritice.

"Abych řekl pravdu, ten projekt se mi vůbec nelíbí. Ano, pro pořadatele to je úžasné, je to atrakce pro ty diváky tam, ale mě to třeba jako fanouška absolutně nezajímá," uvedl Šavrda.

"Exhibiční tenis neuznávám. Tenis má na rozdíl od jiných sportů strašně moc vrcholů za sezonu. Jsou tu grandslamy, turnaje masters, Fed Cup, Davis Cup. Toho soutěžení mi přijde opravdu hodně, tohle je trochu zbytečné," dodal odborník.

"Když leží prachy na stole, shrábnou je"

Šavrda nepochybuje o tom, že pro hráče je hlavní a možná i jedinou motivací astronomická finanční odměna. "Evidentně je to otázka peněz. A když se k tomu propůjčili i takoví borci, jako je Federer nebo Djokovič, musí jít o opravdu vysoké částky."

Někdejší daviscupový kapitán příliš nechápe, kde berou hráči na sklonku roku síly na cestování mezi asijskými velkoměsty. Po sportovní stránce projekt příliš náročný není, ovšem síly mohou ubírat hodiny strávené v letadle i drsné klimatické podmínky.

"Asi se jim to vyplatí, co na to říct. Na jedné straně nadávají na nabitou termínovou listinu, ale potom když leží prachy na stole, tak je shrábnou a jdou hrát. Dobře, ale ať si potom nestěžují," poznamenal Šavrda.

Ohrozí asijská liga Berdychovu účast v Davis Cupu?

Nechce polemizovat, zda může prodloužení sezony nějak ohrozit účast Tomáše Berdycha v příštím ročníku Davisova poháru. "Netuším, jaké má plány. Ale myslím si, že ten konec roku by se dal určitě využít smysluplněji. Odpočinkem a přípravou," řekl trenér.

Na jednu stranu ale tenisty chápe. "Je jasné, že si řeknou: kariéra není dlouhá, a tak dokud běží, musím vydělat, co se dá. Jenže stejně mám pocit, že obecně by jim spíš prospělo, kdyby si opravdu ten měsíc odpočinuli," uzavřel Šavrda.

autor: Aleš Vávra | 9. 12. 2014 6:11

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama