Satoranský střílel i nahrával. Jeho Washington tak urval důležitou výhru nad Indianou

18. 3. 2018 8:45
Jediný český zástupce v basketbalové NBA Tomáš Satoranský v nočním zápase opět zářil. Svému Washingtonu pomohl k důležité výhře nad Indianou 109:102.
Tomáš Satoranský z Washingtonu Wizards.
Tomáš Satoranský z Washingtonu Wizards. | Foto: ČTK

Washington - Basketbalista Tomáš Satoranský přispěl k důležitému vítězství Washingtonu nad Indianou 109:102. V prvním poločase sobotního zápasu jediný český hráč v NBA skvěle střílel, v tom druhém hlavně nahrával. V utkání nasbíral 12 bodů, osm asistencí a pět doskoků.

Satoranský měl výtečný vstup do zápasu, když se postaral o prvních pět bodů svého týmu. V prvním poločase proměnil všech svých pět střel z pole a s 12 body byl nejlepším střelcem domácích. Wizards dobře bránili a po dvou čtvrtinách vedli 57:45. Ve třetí části se deseti body zaskvěl Marcin Gortat a náskok Washingtonu stále narůstal.

V první půli si Satoranský připsal jedinou asistenci, ale po změně stran přidal dalších sedm. Celkem odehrál 36 minut a byl nejvytíženějším hráčem v utkání. Wizards udrželi hlavní hvězdu hostů Victora Oladipa na 18 bodech a díky vítězství se posunuli na čtvrté místo ve Východní konferenci.

Washington má stejnou bilanci jako Indiana se 40 výhrami a 30 prohrami, ale drží výhodu lepších vzájemných zápasů. Pacers od porážky nezachránil ani Lance Stephenson a jeho 25 bodů. Nejlepším střelcem vítězů byl Bradley Beal s 19 body.