Satoranský zůstal bez bodu, ale Wizards se díky tahounovi Wallovi radovali v Orlandu z vítězství

26. 11. 2016 8:57
Washington zvítězil v Orlandu 94:91, ale Tomáš Satoranský během necelých 11 minut pobytu na palubovce neskóroval a nepřidal ani asistenci.
John Wall (Washington Wizards)
John Wall (Washington Wizards) | Foto: Reuters

New York - Tomáš Satoranský během 11 minut na hřišti nasbíral jen tři doskoky a zůstal bez bodu, přesto se mohl radovat z páté výhry basketbalistů Washingtonu v sezoně NBA. Wizards v pátek zdolali Orlando Magic v jeho hale 94:91.

Wizards měli skvělý vstup do zápasu a po devíti minutách vedli 26:7. Až v tu chvíli přišel do hry Satoranský, který se snažil být střelecky aktivní, ale během sedmi minut minul čtyři pokusy (z toho tři trojkové) a ještě před polovinou druhé části šel ze hřiště za stavu 32:20 pro hosty.

Český rozehrávač se znovu dostal do hry až v úvodu poslední čtvrtiny, kdy už bylo utkání zcela vyrovnané a oba týmy se střídaly ve vedení. V těchto chvílích pražský rodák pomohl svému týmu třemi doskoky a sedm minut před koncem ho trenér Scott Brooks stáhl ze hry.

Washington v koncovce podržel John Wall, jenž za posledních 98 sekund nastřílel osm bodů. Celkem si připsal 26 bodů a deset asistencí, Otto Porter přidal 19 bodů. Orlandu k úspěchu nepomohlo 17 bodů a 17 doskoků Nikoly Vučeviče.

Detroitu se rozehrála základní sestava

Rozjetí Los Angeles Clippers prohráli v Detroitu 97:108, když celá základní pětka Pistons nastřílela minimálně patnáct bodů. Hosty vedli J. J. Redick a Blake Griffin, kteří si připsali po 24 bodech.

New York Knicks porazili Charlotte 113:111 po prodloužení, vítězný koš dal Carmelo Anthony tři sekundy před koncem. Anthony tím korunoval další vydařený zápas, připsal si 35 bodů a 14 doskoků. Hosté ještě měli šanci na odpověď, ale střelu Kemby Walkera zablokoval Derrick Rose.

Prodlužovalo se i v Denveru, kde místní Nuggets podlehli Oklahomě 129:132. Thunder k výhře dovedl Russell Westbrook, který zaznamenal šestý triple double v sezoně za 36 bodů, 18 asistencí a 12 doskoků.

Obhájci titulu z Clevelandu bez problémů přehráli Dallas 128:90. Ve vítězném mužstvu se dařilo Kyriemu Irvingovi, který proměnil prvních deset střel a dostal se na 25 bodů. Ještě o dva více nastřílel Kevin Love, který trefil sedm trojek. LeBron James zakončil tisící zápas v NBA s 19 body a 11 asistencemi.

NBA:

Orlando - Washington 91:94 (za hosty Satoranský 3 doskoky), Boston - San Antonio 103:109, Cleveland - Dallas 128:90, Denver - Oklahoma City 129:132 po prodl., Detroit - LA Clippers 108:97, Indiana - Brooklyn 118:97, LA Lakers - Golden State 85:109, Memphis - Miami 81:90, Milwaukee - Toronto 99:105, New York - Charlotte 113:111 po prodl., Philadelphia - Chicago 89:105, Phoenix - Minnesota 85:98, Portland - New Orleans 119:104, Sacramento - Houston 104:117, Utah - Atlanta 95:68.

4. Denver 16 6 10 37,5
5. Minnesota 15 5 10 33,3

před 2 hodinami

Slovenská opozice se nedohodla na velké koalici

Slovenské opoziční strany se ve čtvrtek nedokázaly dohodnout na vytvoření velké koalice, takzvaného "bloku změny", ve kterém by společně šly do parlamentních voleb v únoru příštího roku. Zkomplikovaly si tak podle agentury Reuters svůj cíl, že vystřídají vládní koalici tří stran vedenou levicovou stranou Směr, která dominuje slovenské politice v poslední dekádě.

Podpora Směru u voličů klesla po loňské vraždě investigativního novináře a jeho snoubenky, která vyvolala masové protesty proti korupci. Dlouholetý premiér Robert Fico se musel vzdát funkce v čele vlády, ale jeho koalice přežila. Vládu vede Peter Pellegrini, kterého si Fico vybral, a Směr je opět pokládán za favorita voleb.

Reuters poznamenal, že opozice v boji proti zkorumpovanému systému dosáhla obrovského úspěchu vítězstvím liberální právničky Zuzany Čaputové v loňských prezidentských volbách. Ale není jisté, zda tento úspěch dokáže zopakovat i v parlamentních volbách.