Satoranský znovu dostal velkou šanci. A vyrovnal si osobní rekord

30. 11. 2017 7:03
Tomáš Satoranský ve druhém duelu po sobě dostal od trenéra Washingtonu Scotta Brookse velkou šanci. Proti Philadelphii odehrál na palubovce bezmála 29 minut, nejvíc z celého týmu Wizards. Díky tomu vyrovnal svůj doposud nejlepší výkon v NBA, když nastřílel dvanáct bodů. To se mu doposud povedlo jen v jediném dalším zápase, loni proti Chicagu Bulls. Vedle toho proti 76ers také zaznamenal nejvíce asistencí ze všech hráčů Washingtonu, rovných osm. Porážce 113:118 ale jeho výborný výkon nezabránil.
Tomáš Satoranský vs 76ers | Video: Sport

New York - Tomáš Satoranský si ve středu vyrovnal osobní střelecké maximum v NBA, ale jeho dvanáct bodů basketbalistům Washingtonu na výhru nad domácí Philadelphií nestačilo. Wizards mohutně finišovali, v poslední čtvrtině vstřelili 48 bodů a z toho český rozehrávač deset, ale z vítězství 118:113 se radoval soupeř.

Vedle střeleckého maxima sezony dostal Satoranský také zatím největší čas na hřišti v tomto ročníku a s bezmála 29 minutami byl dokonce nejvytíženějším hráčem týmu. Z pozice náhradníka zaznamenal také osm asistencí. Jediná finální přihrávka jej dělila od vyrovnání osobního rekordu v zámořské soutěži a dvě od druhého double doublu v kariéře.

Washington prohrával až o 22 bodů a ještě na začátku poslední části to bylo o 18. Pak ale hosté začali dotahovat a od stavu 88:96 svěřenci kouče Scotta Brookse vsadili na faulování loňské jedničky draftu Bena Simmonse s cílem dostat oporu soupeře na čáru trestného hodu.

"Prostě jsme se snažili jakkoliv smazat ztrátu. Jeho procento úspěšnosti z šestek není zrovna dobré, takže to pro nás představovalo šanci, že když třeba nebude proměňovat, trojkami to stáhneme," komentoval Brooks taktiku, která přinesla snížení až na 97:100.

Simmons jen v poslední čtvrtině střílel 24 šestek, což je rekord NBA. V zápase jich celkem proměnil 15 z 29 a v závěru z nich mladý rozehrávač domácí podržel. "Neměl jsem strach, že je nezačnu dávat. Nemohlo to vydržet dlouho," řekl Simmons, autor dohromady 31 bodů a 18 doskoků. Nejlepším střelcem Wizards byl s 22 body další náhradník Kelly Oubre.

V dalších zápasech středečního programu si Orlando doma poradilo s Oklahomou 121:108 hlavně zásluhou Aarona Gordona, autora 40 bodů a 15 doskoků. Toronto dotáhlo k vítězství 126:113 nad Charlotte duo rozehrávačů s třicetibodovými výkony - Kyle Lowry dal 36 a DeMar DeRozan 30 bodů.

Houston si poradil s Indianou 118:97 a šestou výhrou v řadě, z toho každou nejméně o 14 bodů, si upevnil vedení v Západní konferenci. James Harden zaznamenal 29 bodů, 10 asistencí a dva doskoky ho dělily od triple doublu. Třetí San Antonio zvítězilo hlavně díky 41 bodům LaMarcuse Aldridge nad Memphisem 104:95.

Výsledky NBA:

Dallas - Brooklyn 104:109, Detroit - Phoenix 131:107, Houston - Indiana 118:97, LA Lakers - Golden State 123:127 po prodl., New Orleans - Minnesota 102:120, New York - Miami 115:86, Orlando - Oklahoma City 121:108, Philadelphia - Washington 118:113 (za hosty Satoranský 12 bodů, 8 asistencí, 2 doskoky), San Antonio - Memphis 104:95, Toronto - Charlotte 126:113.