Satoranský zazářil na palubovce Orlanda. Nastřílel 19 bodů a vylepšil si kariérní maximum

Aktualizováno 4. 2. 2018 10:55
Tomáš Satoranský z Washingtonu odehrál v NBA na palubovce Orlanda bodově nejplodnější zápas své zámořské kariéry. Za 25 minut nasbíral 19 bodů a šest asistencí, čímž přispěl k vítězství Wizards v poměru 115:98.
Tomáš Satoranský překonal 19 body své kariérní maximum v NBA.
Tomáš Satoranský překonal 19 body své kariérní maximum v NBA. | Foto: Reuters

New York - Basketbalista Tomáš Satoranský si o dva body vylepšil osobní střelecký rekord v NBA, když 19 body pomohl Washingtonu k vítězství 115:98 na hřišti Orlanda. Pro Wizards to byla už čtvrtá výhra v řadě bez zraněné hvězdy Johna Walla. Český reprezentant nasbíral za 25 minut také tři doskoky, šest asistencí a dva zisky. Minul pouze dvě střely.

Satoranský odehrál jeden ze svých nejlepších zápasů v zámořské soutěži. Povedl se mu už vstup do utkání, když během úvodních osmi minut dal devět bodů a zaznamenal asistence. Hřiště opouštěl za pětibodového vedení, jenže při jeho absenci Washington náskok ztratil.

Do hry se Satoranský vrátil na závěrečné čtyři minuty úvodního poločasu, v jeho závěru nahrál na trojku a v posledních vteřinách po vlastním zisku zasmečoval.

Sebevědomí si přenesl i do třetí čtvrtiny, kdy proměnil dvě trojky, nájezd a především velmi dobře dirigoval hru a připravoval pro spoluhráče pozice. Wizards utekli na 20 bodů a výhru už nepustili.

"Poslední dobou hraju sebevědomě a dnes to byl přesně ten zápas, kdy od začátku všechno vychází. Po dobrém začátku jsem se cítil skvěle," řekl Satoranský po utkání. "Když nastupujete v základu proti nejlepším hráčům soupeře, chce to úplně jinou mentalitu a koncentraci. Hrát proti těm nejlepším je pro mě těžký úkol, ale já si užívám každou výzvu," dodal.

Náskok trenérovi Scottu Brooksovi umožnil šetřit opory a Satoranský už do poslední čtvrtiny nezasáhl. Neměl tak možnost pokusit se zaútočit na český rekord, který drží s 24 body Jiří Welsch. I tak ale zápas zakončil jako druhý nejlepší střelec týmu, jen Otto Porter dal ještě o bod více.

Sestřih skvělého výkonu Tomáše Satoranského:

Obhájci titulu Golden State Warriors prohráli podruhé během posledních tří duelů, když podlehli Denveru 115:108. Hostům tentokrát příliš nešly trojky a proměnili jen osm z 31 pokusů.

Poražený loňský finalista Cleveland dokonce utrpěl doma debakl 88:120 s Houstonem a prohrál osmý z posledních 12 zápasů. Rockets už v poločase vedli o 26 bodů a utkání se dohrávalo. Za Cleveland nikdo nedal více než 12 bodů, LeBronu Jamesovi i tak jen těsně unikl triple double, když zaznamenal 11 bodů, 9 doskoků a 9 asistencí. Na druhé straně Chris Paul nasbíral 22 bodů, 8 doskoků a 11 asistencí.

Už pátou výhru za sebou vybojoval Utah, který zdolal San Antonio 120:111 a drží naději na play off. Na osmý Denver mu stále chybějí čtyři výhry. Hlavní hvězdou utkání byl španělský rozehrávač Ricky Rubio s 34 body a devíti asistencemi.

Chicago prohrálo pošesté za sebou. Tentokráte podlehlo 103:113 Los Angeles Clippers, které táhli s 24 body Ital Danilo Gallinari a nový hráč Tobias Harris, jehož klub získal z Detroitu výměnou za Blakea Griffina. Ten pomohl 16 body Pistons k třetí výhře za sebou nad Miami 111:107, když byl u klíčových akcí v závěru zápasu.

NBA:

Orlando - Washington 98:115 (za hosty Satoranský 19 bodů, 6 asistencí, 3 doskoky), Cleveland - Houston 88:120, Denver - Golden State 115:108, Detroit - Miami 111:107, Indiana - Philadelphia 100:92, LA Clippers - Chicago 113:103, Minnesota - New Orleans 118:107, Sacramento - Dallas 99:106, San Antonio - Utah 111:120.