Satoranský v posledním zápase sezony zářil, prohru Wizards ale neodvrátil

10. 4. 2019 8:00
Basketbalisté Washingtonu se rozloučili se sezonou NBA porážkou. Na domácí palubovce podlehli oslabenému Bostonu 110:116 a utrpěli čtvrtou prohru v řadě. Rozehrávač Tomáš Satoranský byl nejlepším střelcem Wizards, za necelých 28 minut na hřišti se postaral o 19 bodů, čtyři doskoky a pět asistencí. Z pole proměnil český reprezentant šest z osmi střel a dařilo se mu hlavně z dálky, neboť všechny tři trojkové pokusy propadly košem.
Tomáš Satoranský v zápase s Bostonem Celtics
Tomáš Satoranský v zápase s Bostonem Celtics | Foto: Reuters

Boston přijel do haly Capital One Arena bez šesti hráčů základní rotace. Wizards toho využili a vedli už v první čtvrtině o 21 bodů. Celkově v ní nastříleli 39 bodů. Ve druhé části se Boston dotáhl, ale ve třetí dal 12 ze svých 19 bodů Satoranský a díky tomu měli domácí neustále navrch.

Jenže poslední čtvrtinu Celtics proti náhradníkům Washingtonu ovládli v poměru 27:15 a slavili vítězství. Bradley Beal odehrál jen 16 a půl minuty, i tak stihl 16 bodů, pět doskoků a čtyři asistence. Dvojnásobný účastník Utkání hvězd se stal prvním hráčem v historii Wizards, který v sezoně udržel své průměry na 25 bodech, pěti doskocích i asistencích.

"Byla to hodně nevyrovnaná sezona, kdy se nám nepovedlo urvat nějakou delší šňůru výher. Měli jsme hodně zranění, v týmu se také hodně hráčů protočilo. Myslím, že to bylo dokonce rekordní číslo v klubové historii," řekl Satoranský. "Na začátku sezony to nebyl ten tým, který by si sednul, tak jak by měl, ale myslím, že v jejím průběhu se to změnilo. Ale na začátku je ta chemie důležitá a to se nepovedlo," dodal český hráč, kterému končí tříletá smlouva s Washingtonem.

"Byl to těžký ročník," hodnotil kouč Washingtonu Scott Brooks. "Nicméně jsme bojovali a stalo se i hodně dobrých věcí. Někteří hráči se chopili příležitosti jako Thomas Bryant nebo Troy Brown. Mohli jsme se opřít také o Portise, Parkera, ale hlavně Brada (Beala). Přestože se nám moc nedařilo, Brad byl ten, kdo dokázal tým pokaždé táhnout," dodal.

Miami, přestože vyhrálo nad Philadelphií 122:99 díky 30 bodům loučícího se Dwyanea Wadea, přišlo o šanci na postup do play off. O poslední volné místo budou na dálku hrát v závěrečném utkání základní části Detroit a Charlotte.

Stejný bodový zápis jako Wade měla i další končící legenda - Němec Dirk Nowizki, který 30 body a osmi doskoky přispěl k výhře Dallasu nad Phoenixem 120:109. Luka Dončič se blýskl triple doublem za 21 bodů, 16 doskoků a 11 asistencí. Hlavní hvězdou zápasu byl ale hostující náhradník Jamal Crawford, jenž dal 51 bodů a v 39 letech se stal nejstarším hráčem v historii soutěže, kterému se to povedlo.

Výsledky NBA:

Chicago - New York 86:96, Cleveland - Charlotte 97:124, Dallas - Phoenix 120:109, Detroit - Memphis 100:93, LA Lakers - Portland 101:104, Miami - Philadelphia 122:99, Minnesota - Toronto 100:120, New Orleans - Golden State 103:112, Oklahoma City - Houston 112:111, Utah - Denver 118:108, Washington - Boston 110:116 (za domácí Satoranský 19 bodů, 4 doskoky, 5 asistencí).

4. x-Oklahoma City 81 48 33 59,3
5. Minnesota 81 36 45 44,4

Pacifická divize:

1. z-Golden State 81 57 24 70,4
2. x-LA Clippers 81 47 34 58,0
3. Sacramento 81 39 42 48,1
4. LA Lakers 82 37 45 45,1
5. Phoenix 82 19 63 23,2

Poznámka: Týmy označené "x" mají jistý postup do play off, "y" znamená vítězství v divizi, "z" vítězství v konferenci.