Satoranský tentokrát šanci nedostal a Washington díky 23 bodům Walla porazil Chicago

22. 12. 2016 7:44
Tomáš Satoranský po třech startech opět proseděl celý zápas Washingtonu na lavičce a sledoval výhru svého týmu 107:97 nad Chicagem. K té výrazně přispěl John Wall, který nastřílel 23 bodů a k nim měl 9 asistencí a 6 doskoků. Wizards vyhráli potřinácté v sezoně a po bídném začátku jim chybí dvě vítězství, aby srovnali svoji letošní bilanci.
Washington táhl především John Wall, za Chicago nastřílel 20 bodů Jimmy Butler.
Washington táhl především John Wall, za Chicago nastřílel 20 bodů Jimmy Butler. | Foto: Reuters

Chicago - Basketbalisté Washingtonu díky povedené poslední čtvrtině zvítězili na hřišti Chicaga Bulls 107:97 a připsali si třináctou výhru z 28 zápasů. Tomáš Satoranský se tentokrát do hry nedostal.

Wizards v první půli prohrávali až o 13 bodů, ale v poločase byli pozadu o jediný bod. Po třech čtvrtinách bylo v Chicagu vyrovnané skóre. Washington o své teprve třetí venkovní výhře v sezoně rozhodl v poslední části, kterou ovládl 30:20.

John Wall se na vítězství podílel 23 body a devíti asistencemi, Bradley Beal přidal o dva body méně. Za Chicago nastřílel 20 bodů Jimmy Butler, proměnil ale jen šest z dvaceti střel z pole.

Cleveland Cavaliers podruhé ve dvou dnech porazili Millwaukee Bucks. Kyrie Irving k domácí výhře 113:102 přispěl 31 body a 13 asistencemi. LeBron James nastřílel 29 bodů. Hostům nestačilo 28 bodů Jannise Antetokunmpa.

Sacramento otočilo zápas, který prohrávalo o 20 bodů

Velký obrat se povedl hráčům Sacramenta, kteří ještě ve třetí čtvrtině prohrávali v Utahu o 20 bodů. Nakonec se Kings mohli radovat z vítězství 94:93. DeMarcus Cousins vedl hosty s 21 body a byl jediným členem základní sestavy, který se dostal do dvouciferných čísel. "Jazzmanům" nepomohlo 28 bodů a 10 doskoků Gordona Haywarda.

Blízko k podobnému obratu byl Portland, který proti Dallasu prohrával až o 25 bodů. V poslední minutě se domácí dokázali přiblížit na 95:96, ale Damian Lillard, autor 29 bodů, nejdříve ztratil míč a při poslední šanci na zvrat neproměnil trojkový pokus. Mavericks k teprve druhé venkovní výhře v sezoně dovedl s 28 body Harrison Barnes.

Lídr střeleckých statistik tohoto ročníku NBA Russell Westbrook nasbíral 42 bodů, deset doskoků, sedm asistencí a dovedl Oklahomu k výhře nad New Orleans 121:110. Domácím nestačilo 34 bodů a 15 doskoků Anthonyho Davise.

NBA:

Atlanta - Minnesota 84:92, Chicago - Washington 97:107, Cleveland - Milwaukee 113:102, Detroit - Memphis 86:98, New Orleans - Oklahoma City 110:121, Phoenix - Houston 111:125, Portland - Dallas 95:96, Utah - Sacramento 93:94.

4. Denver 29 12 17 41,4
5. Minnesota 28 9 19 32,1