Satoranský stihl za čtvrt hodiny tři body, Washington však poprvé v novém roce prohrál

7. 1. 2018 8:50
Po čtyřech výhrách v řadě basketbalisté Washingtonu opět prohráli. Doma nestačili na Milwaukee. Do utkání zasáhl i Tomáš Satoranský, jenž si připsal tři body a jednu asistenci.
NBA: Washington Wizards vs. Milwaukee Bucks
NBA: Washington Wizards vs. Milwaukee Bucks | Foto: Reuters

Washington - Basketbalisté Washingtonu poprvé v novém roce našli v NBA přemožitele a porážkou 103:110 doma s Milwaukee přišli o sérii čtyř výher. Postaral se o to zejména hvězdný Řek Janis Adetokunbo, který zaznamenal 34 bodů, 12 doskoků a sedm asistencí. Český reprezentant v dresu Wizards Tomáš Satoranský stihl za 15 minut tři body a asistenci.

Washington postrádal zraněnou oporu Otto Portera, ale začal dobře a brzy si vypracoval vedení o 11 bodů. Pak se však začal prosazovat nájezdy Adetokunbo a ve vyrovnané koncovce byla na základní pětce Washingtonu patrná únava, protože celou noc tým Wizards cestoval zpátky domů z utkání v Memphisu.

"Úplně bych se na to nevymlouval, protože oni také včera hráli, ale o trochu dříve a přijeli do Washingtonu dříve než my. Na některých hráčích únava byla vidět, ale nebylo to nic rozhodujícího," řekl ČTK Satoranský.

"Bylo to vyrovnané utkání, oba týmy hrály dobře, ale rozhodlo, že oni na konci dali více svých střel. Janis (Adetokunbo) tam měl tři střely z odskoku. Ukázal, proč vede hlasování do Utkání hvězd. Má neuvěřitelnou sezonu. Až ještě vylepší střelbu, tak bude prakticky nezastavitelný. Je super, jakou dělá reklamu pro evropský basket. Touhle sezonou se řadí mezi ty největší evropské velikány, kteří v NBA hráli," chválil Satoranský řeckou hvězdu Milwaukee.

Washington měl šanci utkání zlomit osm minut před koncem za stavu 90:92, kdy sudí vyloučili hostům rozehrávače Matthewa Dellavedovu za hrubý faul na Bradleyho Beala, který skončil hromadnou melou na palubovce. Jenže Beal zahodil oba trestné hody i následnou střelu a nevyužil nabídnuté šance.

"Jakmile někdo chytne soupeře kolem krku, tak pro mě je to jasné vyloučení. Dellavedova tu má nálepku zákeřného hráče, protože dělal takové chvaty i v play off s Clevelandem a Torontem. Je to hodně zkušený hráč, má přehled, fyzicky nepříjemný. Nebylo úplně lehké ho bránit," popisoval Satoranský. S Milwaukee se Washington utká znovu za týden. "Budeme se snažit jim porážku vrátit," dodal český reprezentant.

Obhájci titulu Golden State Warriors i bez zraněného Kevina Duranta vyhráli 121:105 nad Los Angeles Clippers i díky 45 bodům Stephena Curryho, který si vytvořil maximum této sezony. A to navíc v poslední čtvrtině odpočíval. Využil toho, že Clippers mají problém se zraněnými rozehrávači a na bývalého nejužitečnějšího hráče soutěže tak hráli nováčci Juwan Evans a Tyrone Wallace. Navíc hvězda týmu Blake Griffin utrpěl otřes mozku poté, co hlavou narazil na loket JaValeho McGeeho.

Cleveland vybojoval výhru 131:127 nad Orlandem. LeBronu Jamesovi těsně unikl triple double, když posbíral 33 bodů, deset doskoků a devět asistencí. Poražené táhl 30 body Aaron Gordon.

Jayson Tatum opět prokázal, proč patří k hlavním kandidátům na nováčka roku, když zařídil Bostonu výhru 87:85 nad Brooklynem. Minutu před koncem nájezdem poslal Celtics do vedení, které vzápětí potvrdil trojkou a soupeř už čtyřbodovou ztrátu nedohnal. Pro lídra Východní konference to byla šestá výhra za sebou.

NBA:

Brooklyn - Boston 85:87, Detroit - Houston 108:101, Indiana - Chicago 125:86, LA Clippers - Golden State 105:121, Minnesota - New Orleans 116:98, Orlando - Cleveland 127:131, Sacramento - Denver 106:98, Washington - Milwaukee 103:110 (za domácí Satoranský 3 body, 1 asistence).