Smutný Satoranský. Všichni víme, že to asi nevyjde, přiznal po další porážce

27. 3. 2019 10:21
Basketbalista Tomáš Satoranský vyrovnal v úterním utkání NBA jedenácti asistencemi své osobní maximum, Washingtonu ale k úspěchu na palubovce Los Angeles Lakers nepomohl. Jeho tým prohrál 106:124, o teoretickou naději na účast play off přesto ještě nepřišel. Sedm zápasů před koncem základní části však ztrácí ve Východní konferenci na osmé místo Orlanda sedm vítězství.
Tomáš Satoranský vs Los Angeles Lakers v NBA 2019
Tomáš Satoranský vs Los Angeles Lakers v NBA 2019 | Foto: Reuters

"Teď je to hodně těžké. Matematicky máme pořád šanci, ale všichni víme, že to asi nevyjde. Je to pro mě nová situace dohrávat sezonu s tím, že už o moc nejde," řekl ještě před utkáním Satoranský, který byl nejvytíženějším hráčem zápasu. Na palubovce strávil přes 37 minut a zaznamenal kromě 11 asistencí ještě pět doskoků a osm bodů. Všechny čtyři trojkové pokusy minul.

Wizards v hale Staples Center vedli pouze v úvodní části a ne víc než o čtyři body. Lakers se před svého soupeře ve skóre dostali v osmé minutě a od té doby už ani jednou neprohrávali. LeBron James a spol. nakonec ovládli každou čtvrtinu a ve třech z nich dali více než 30 bodů. Domácí dokázali vyhrát druhý zápas za sebou poprvé od poloviny ledna.

V průběhu utkání Washington přišel o Trevora Arizu. Člen základní pětky stihl odehrát necelých sedm minut, než odstoupil kvůli potížím s třísly. "Nelíbilo se mi, jak jsme dneska hráli. Měli jsme hlavy dole, protože nám to tam nepadalo, a když vás nepodrží ani obrana, je to špatná kombinace," řekl trenér Scott Brooks.

Nejlepším střelcem Wizards byl tradičně Bradley Beal, který dal 21 ze svých 32 bodů ve druhém poločase. V dresu Lakers nastřílel 29 bodů Kentavious Caldwell-Pope. James zaznamenal 23 bodů, sedm doskoků a 14 asistencí, JaVale McGee přidal 20 bodů a 15 doskoků.

Lakers jsou v podobné situaci jako Washington s tím, že už mají jistotu, že vyřazovací boje budou bez nich. "Je to těžké vědět, že si nezahrajeme play off. Ale musím to brát jako profík. Můj přístup k zápasům se nemění, snažím se pořád stejně," ujistil James. "Víme, že nebýt všech těch zranění, tak bychom tam byli. Ale jedeme dál a pořád si to užíváme," doplnil Caldwell-Pope.

Dalším týmem, který už má jistou účast v play off, je Boston po vítězství v Clevelandu 116:106. Naopak pozice pro vyřazovací boje muselo opustit Miami, které v přímém souboji o osmou příčku podlehlo doma dalšímu floridskému celku Orlandu 99:104. Hlavní postavou vítězů byl Nikola Vučevič, autor 24 bodů, 16 doskoků a pěti asistencí.

Denver se opět dotáhl na obhájce titulu a lídra Západní konference Golden State, když si doma poradil s Detroitem 95:92. Velkou zásluhu na tom měl Jamal Murray, který dal 33 bodů. Nejlepší tým základní části Milwaukee zvítězilo 108:94 nad Houstonem. Janis Adetokunbo řídil triumf 19 body a 14 asistencemi. Poražené táhl další z kandidátů na cenu pro nejužitečnějšího hráče ligy James Harden s 23 body, 10 doskoky a sedmi asistencemi.

Výsledky NBA:

LA Lakers - Washington 124:106 (za hosty Satoranský 8 bodů, 5 doskoků, 11 asistencí), Charlotte - San Antonio 125:116 po prodl., Cleveland - Boston 106:116, Dallas - Sacramento 121:125, Denver - Detroit 95:92, Miami - Orlando 99:104, Milwaukee - Houston 108:94, Minnesota - LA Clippers 111:122, New Orleans - Atlanta 120:130, Toronto - Chicago 112:103.