Satoranský si v době volna vzal bývalou basketbalistku, na svatbě byli Veselý i Welsch

ČTK Sport ČTK, Sport
11. 7. 2017 16:46
Český basketbalista Tomáš Satoranský se během letního volna oženil s dlouholetou přítelkyní a bývalou basketbalistkou Annou Maurerovou.
Tomáš Satoranský v létě přestoupil do svazu manželského.
Tomáš Satoranský v létě přestoupil do svazu manželského. | Foto: ČTK

Praha - Basketbalista Tomáš Satoranský využil volna mezi sezonami NBA a na začátku července si vzal dlouholetou přítelkyni a bývalou basketbalistku Annu Maurerovou za manželku. Na svatbu přijeli i jeho kamarádi z národního týmu Jiří Welsch a Jan Veselý, kterého během léta čeká i vlastní svatba.

"Měl jsem tam pár bývalých spoluhráčů ze Sevilly, přijeli také Honza Veselý a Jirka Welsch. Všechno nám vyšlo. Nevěsta byla krásná a spokojená," řekl dnes Satoranský novinářům. "Nervózní jsme byl až ten den, ale já jsem vždy nervózní před velkými zápasy, takže to mělo trochu spojitost," dodal.

S dcerou gurmána Pavla Maurera a bývalou hráčkou Slovanky se zná od mládí, už šest let společně žijí. Následovala ho do Španělska, kde hrál za Sevillu a Barcelonu, i do Washingtonu. "Svatbou se pro nás nic nemění. Jen už má náš vztah oficiální status a změnilo se manželčino příjmení. Brali jsme to spíše jako oslavu našeho vztahu," řekl Satoranský.

Protože ho čeká v Praze kemp pro děti, zatím nestihl svatební cestu. "Byli jsme jen na filmovém festivalu v Karlových Varech. Máme ještě něco v plánu, ale uvidíme, jestli se něco zrealizuje na konci července, než se připojím k reprezentaci. Uvažujeme o něčem dobrodružném jako je třeba Island. Ale já všechno řeším až na poslední chvíli," dodal s úsměvem.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 minutami

V keňské rezervaci se narodila sloní dvojčata; zda přežijí, ukážou příští dny

V keňské přírodní rezervaci Samburu se tento týden narodila sloní dvojčata. Oznámila to místní charitativní organizace Save the Elephants, již citovala agentura Reuters. Podle ní budou pro slůňata příští dny kritické, protože dvojčata slonů se rodí velmi vzácně a stejně vzácně přežívají.

Zatím slůňata bedlivě střeží jejich matka Bora a starší bratr narozený v roce 2017.

Ochránci přírody skupinku sledují a doufají, že pomohou mláďatům přežít. Jde o samičku a samce. Dvojčata se při porodech slonů rodí jenom v poměru jedna ku stu a samice často nemívají dost mléka na uživení obou mláďat.

Pracovníci ze Save the Elephants byli svědkem narození dvojčat v minulosti jen jednou, v roce 2006, a slůňata tehdy brzy po narození uhynula, řekl šéf této organizace Iain Douglas-Hamilton.

Zdroj: ČTK
Další zprávy