Satoranský si připsal čtyři body. Washington ale ztratil solidní vedení a s Portlandem prohrál

26. 11. 2017 9:08
Po dvou zápasech se na palubovce znovu objevil v dresu Washingtonu Tomáš Satoranský a za 14 minut si připsal čtyři body, doskočil tři míče a čtyřikrát asistoval. Ale výhru v NBA neslavil.
Tomáš Satoranský
Tomáš Satoranský | Foto: Reuters

Washington - Basketbalisté Washingtonu bez zraněného kapitána Johna Walla ztratili v NBA sedmnáctibodové vedení a s Portlandem doma prohráli 105:108. Po dvou zápasech se na palubovce znovu objevil i Tomáš Satoranský a za 14 minut si připsal čtyři body, doskočil tři míče a čtyřikrát asistoval.

I bez kapitána a rozehrávače Walla, jenž bude Wizards chybět minimálně dva týdny, to dlouho vypadlo, že si celek z hlavního města odveze výhru. Washington prohrával jen v úvodu a ještě devět minut před koncem vedl největším rozdílem o 17 bodů.

Jenže závěr domácí v Capital One Areny nezvládli, prohráli ho poměrem 13:33 a v koncovce se radovali hráči Portlandu díky přesné ruce C.J. McColluma. "Měl jsem důvěru celého světa," řekl po vydřené výhře s úsměvem McCollum, autor 26 bodů. Z toho šest v řadě dal při závěrečné sérii 10:0, kdy měl na kontě pět faulů.

Trail Blazers se podruhé v utkání dostali do vedení 21 sekund před koncem, když McCollum střelou z dálky otočil na 106:105. Domácí křídelník Bradley Beal pak svůj pokus na druhé straně minul, stejně jako další tříbodovou střelu, která by poslala duel do prodloužení.

"Hádám, že dneska na obroučce seděl nějaký skřet a balony mířící do ní vyhazoval ven. Prohru beru jednoznačně na sebe," zlobil se Beal. Otto Porter zaznamenal 24 bodů a 10 doskoků, nejlepším střelcem zápasu byl hostující Damian Lillard s 29 body. Z týmu Wizards měl Satoranský jasně nejlepší statistiku plus mínus (+16).

V čele konferenčních tabulek zůstaly Boston a Houston. Kyrie Irving pomohl 25 body lídrovi soutěže Bostonu k výhře nad Indianou 108:98. Rockets zase při vítězství 117:102 nad Knicks táhl James Harden, jenž díky 37 bodům a 10 asistencím předvedl nejlepší střelecký výkon sobotního programu.

NBA:

Atlanta - Toronto 78:112, Charlotte - San Antonio 86:106, Dallas - Oklahoma City 97:81, Golden State - New Orleans 110:95, Houston - New York 117:102, Indiana - Boston 98:108, Philadelphia - Orlando 130:111, Sacramento - LA Clippers 95:97, Utah - Milwaukee 121:108, Washington - Portland 105:108 (za domácí Satoranský 4 body, 3 doskoky, 4 asistence).