Satoranský proměnil jen jednu střelu z pěti, přesto Washington zvítězil na palubovce Phoenixu

8. 12. 2017 8:55
Basketbalisté Washingtonu s rozehrávačem Tomášem Satoranským vyhráli v NBA ve Phoenixu 109:99. Český reprezentant odehrál 22 minut, proměnil jen jednu z pěti střel a nedal ani jeden ze dvou trestných hodů. Zaznamenal dva body, pět asistencí a neztratil žádný míč.
Otto Porter jr. (vlevo) z Washingtonu svádí pod košem souboj s Marquesem Chrissem z Phoenixu | Foto: Reuters

New York - Phoenix nastoupil bez zraněného Devina Bookera, a tak byli velkým favoritem hostující Wizards. Přesto domácí v první čtvrtině vedli až o 12 bodů, tento jejich náskok se ale rychle rozplynul.

Washington k druhé venkovní výhře za sebou znovu dovedl Bradley Beal, který se po jednapadesátibodovém představení v Portlandu tentokrát zastavil na 34 bodech. Markieff Morris přidal 21 bodů. Opět se trápil Otto Porter Jr., který proměnil jen dvě z devíti střel a zůstal na čtyřech bodech.

Šestadvacetiletému Satoranskému se nedařilo střelecky, ale jako rozehrávač si splnil svou roli. Odehrál i celou poslední čtvrtinu, do níž šli Wizards pouze s jednobodovým náskokem, ale nakonec ji ovládli 24:15. Suns měli šest dvouciferných střelců, z nichž byl nejlepší T. J. Warren s 23 body.

Ve Filadelfii se utkaly dva celky, které jsou plné nadějných mladíků. Los Angeles Lakers vedli až o 16 bodů, ale domácím se v poslední minutě podařilo vyrovnat. Joel Embiid dokonce útočil na vedení, ale pod košem se neprosadil a míč 15 sekund před koncem získali hosté.

Lonzo Ball po nájezdu vyhodil míč na volného Brandona Ingrama, který trojkou posunul hosty do vedení 107:104. Domácím v tu chvíli zbývalo už pouze 0,8 sekundy na odpověď. Náhradník Richaun Holmes však trojku neproměnil.

Ingram vedl sedm dvouciferných střelců Lakers s 21 body. Ball, na něhož se v posledních dnech snášela velká vlna kritiky, nasbíral 10 bodů, osm doskoků, osm asistencí, čtyři bloky a neztratil ani jeden míč.

Ballův protějšek na rozehrávce Ben Simmons v dresu 76ers si připsal třetí triple-double ve své první sezoně v NBA za 12 bodů, 15 asistencí a 13 doskoků. Domácím nestačilo ani Embiidových 33 bodů.

V rozpačitých výkonech pokračují hráči Oklahomy, kteří prohráli v Brooklynu 95:100. Hosté prohospodařili náskok 16 bodů z první půle a poslední čtvrtinu ztratili 16:26. Domácí Nets vedl Caris Lever s 21 body a 10 asistencemi. Hostům chyběl Paul George a nepomohlo jim ani 31 bodů Russella Westbrooka.

Osmou výhru za sebou zaznamenal Houston, který přehrál 112:101 Utah. Rockets vévodí Západní konferenci s bilancí 19 výher a čtyř proher. K výhře na hřišti Jazz si tým okolo Jamese Hardena pomohl 18 trojkami. Harden nastřílel 29 bodů, Ryan Anderson dal 23 bodů, Chris Paul nasbíral 18 bodů, 13 asistencí a jediný doskok mu chyběl k triple-double. Jazzmany vedl nováček Donovan Mitchell s 26 body.

Výsledky NBA:

Phoenix - Washington 99:109 (za hosty Satoranský 2 body, 1 doskok, 5 asistencí), Brooklyn - Oklahoma City 100:95, Philadelphia - LA Lakers 104:107, Utah - Houston 101:112.