Satoranský přispěl k výhře Wizards jedenácti body

16. 12. 2017 9:29
Český basketbalista Tomáš Satoranský si připsal v zápase NBA proti Los Angeles Clippers jedenáct bodů a dopomohl tak Washingtonu k výhře 100:91.
Washington opět vyhrál
Washington opět vyhrál | Foto: Reuters

Washington - Basketbalisté Washingtonu v NBA zvítězili i ve druhém utkání po návratu uzdraveného kapitána Johna Walla do sestavy. Podruhé během týdne se Wizards utkali s Los Angeles Clippers a na domácí palubovce mu vrátili sobotní porážku ze Staples Centra po výsledku 100:91. Český reprezentant Tomáš Satoranský stihl z lavičky nastřílet za 19 minut jedenáct bodů. Nejlepším celkem ligy zůstal po 12. úspěchu v řadě Houston, který si poradil se San Antoniem 124:109.

Wizards sice vedli už o 18 bodů, ale ve čtvrté části bylo po trojce Lua Williamse, který poslední vzájemný souboj dalekonosnou střelou rozhodl, necelých šest minut před koncem vyrovnáno 82:82. Pak ale domácí předvedli šňůru 8:0, náskok už nepustili a radovali se z 16. vítězství v ročníku (při 13 porážkách).

Clippers našli přemožitele po třech zápasech. Satoranský byl třetím nejvytíženějším náhradníkem v dresu Washingtonu, odehrál 19 minut, proměnil čtyři z šesti střel z pole, z toho jednu trojku ze tří pokusů, a oba trestné hody. K 11 bodům přidal tři doskoky, tři asistence i ztráty.

Hlavní postavou zápasu byl ale jiný náhradník Mike Scott, který minul jedinou z deseti střel z pole. Za 23 minut nasázel do koše Clippers 22 bodů a vyrovnal si maximum v sezoně. "Miluje utkání proti Clippers," řekl kouč Brooks na adresu devětadvacetiletého hráče, který ve dvou posledních duelech proti tomuto soupeři trefil koš osmnáctkrát z 23 pokusů. "Ani já nečekal, že by se mi v těch zápasech mohlo tak střelecky dařit," přiznala letní posila Wizards Scott.

Lídr Západní konference Houston si v souboji texaských mužstev poradil se San Antoniem 124:109 a prodloužil sérii bez prohry na 12 utkání. Po 28 bodech dali James Harden i Chris Paul. Naopak vedoucí celek tabulky na východě Boston doma v TD Garden nestačil na Utah (95:107) a týmu Jazz podlehl poprvé od roku 2008.

Triple double zaznamenali v jedenáctizápasovém pátečním program dva američtí reprezentanti a rozehrávači - Russel Westbrook a Kyle Lowry. Westbrook dovedl 27 body, 18 doskoky a 15 asistencemi Oklahomu k výhře nad Philadelphií 119:117 až ve třetím prodloužení. Lowry zase 11. triple doublem v kariéře za 10 bodů, 10 doskoků a 12 asistencí pomohl Torontu k triumfu 120:87 nad Brooklynem.

Basketbalisté Miami se vyrovnali s absencí pivota Hassana Whitesidea i křídelníka Justise Winslowa a Charlotte zdolali na jeho palubovce 104:98. Kouč hostů Erik Spoelstra díky tomu vyrovnal s počtem 454 vítězství na lavičce Heat klubový rekord nynějšího nadřízeného Pata Rileyho.

NBA:

Boston - Utah 95:107, Charlotte - Miami 98:104, Denver - New Orleans 117:111 po prodl., Houston - San Antonio 124:109, Indiana - Detroit 98:104, Memphis - Atlanta 96:94, Milwaukee - Chicago 109:115, Orlando - Portland 88:95, Philadelphia - Oklahoma City 117:119 po třetím prodl., Toronto - Brooklyn 120:87, Washington - LA Clippers 100:91 (za domácí Satoranský 11 bodů, 3 doskoky, 3 asistence).