Satoranský pomohl deseti body Washingtonu k první výhře. Znovu byl nejvytěžovanějším hráčem

Aktualizováno 7. 10. 2016 8:30
Tomáš Satoranský odehrál za Washington Wizards druhý zápas a stejně jako při úterním debutu byl nejvytíženějším hráčem Čarodějů. V utkání s Philadelphií 76ers nastřílel 10 bodů a přidal 6 doskoků a 6 asistencí.
Tomáš Satoranský, Washington Wizards
Tomáš Satoranský, Washington Wizards | Foto: ČTK

Philadelphie - Basketbalista Tomáš Satoranský slavil s Washingtonem Wizards své první vítězství v NBA. V přípravném utkání na hřišti Philadeplhie 76ers pomohl k výhře 125:119 po druhém prodloužení. Za téměř 40 minut hry nasbíral 10 bodů, šest doskoků i asistencí. Stejně jako při úterním debutu byl nejvytíženějším hráčem Wizards (39:52 minut).

Washingtonu opět chyběl klíčový rozehrávač John Wall a v základní sestavě dostal před Satoranským přednost znovu Trey Burke. Postupně však začal trenér Scott Brooks vsázet spíše na českého reprezentanta, který měl na konci zápasu dvojnásobnou minutáž než Burke.

Zatímco s Burkem na hřišti byl Washington sedm bodů v mínusu oproti Philadelphii, pasáž se Satoranským vyhrál o 13 bodů. Pro českého basketbalistu to znamenalo nejlepší bilanci v týmu spolu s Kellym Oubrem, který byl 24 body nejlepším střelcem zápasu.

Český reprezentant zvýšil čtyři a půl minuty před koncem normální hrací doby na 93:84, ale domácí se ještě vrátili do hry. Washington si díky trestnému hodu 11 vteřin před koncem vynutil prodloužení. V něm Philadelphia vyrovnala trojkou sedm vteřin před sirénou.

Uznání se mu dostává od odborníků i fanoušků

Rozhodlo až druhé prodloužení, ve kterém zazářil Satoranský. Nejprve otevřel střelecký účet prodloužení, hned vzápětí získal míč a Washington z brejku zvýšil. Minutu před koncem upravil na 123:115, navíc ještě přihrál na smeč Danielu Ochefuovi. Ve druhém prodloužení nasbíral čtyři body, dva doskoky, zisk a asistenci.

NBA 2016-17

Sezona začne 25. října, skončí nejpozději 18. června
Obhájcem titulu je Cleveland Cavaliers
Do sezony by měl v dresu Wizards nastoupit Tomáš Satoranský
Satoranský bude teprve čtvrtým Čechem v historii NBA
Soutěž bude v tuzemsku vysílat kanál Nova Sport

"I ve druhém utkání Satoranský ukázal, že má reálnou šanci stát se stálým hráčem rotace Wizards. Zvládl zátěž 40 minut, tým vedl velmi dobře, zvládal hru po clonách a dobře rozdával míče. Opět předvedl svou chytrost. Pokud bude nadále dostávat tolik prostoru, může se v sestavě Washingtonu zabydlet," chválil Satoranského deník Washington Post.

Na svou stranu si český hráč získává i fanoušky. "Je teprve druhý přípravný zápas, ale jen těžko nelze být nadšený ze hry Satoranského. Hraje jako zkušený hráč a ne nováček. Je trpělivý, ovlivňuje hru týmu, navíc je vysoký a silný, umí bránit a najíždět. Má všechno, co nemá Burke. Ten sice může dostat šanci, ale Satoranský už je daleko před ním," napsal fanouškovský server wizofawes.com.